Українська купюра може отримати нагороду як найкрасивіша банкнота світу. Про це стало відомо після того, як Національний банк України опублікував інформацію про те, що стогривневу купюру зразка 2014 року з удосконаленими дизайном та захисною системою презентували на міжнародному конкурсі.
Подія організована Міжнародним банкнотним співтовариством та Інститутом міжнародних грошових досліджень, що в Нідерландах. На конкурсі представлені банкноти з усього світу, що були введені в обіг у минулому. «Цю банкноту було введено в обіг 9 березня 2015 року згiдно з вимогами постанови правління Національного банку України. Минув рік, і ми вирішили її представити на міжнародному конкурсі», — повідомляють у прес-службі НБУ.
Важливими характеристиками для відбору банкнот, за умовами конкурсу, є естетичне оформлення, платоспроможність банкноти і банківське забезпечення. Також оцінюються історичні значення зображень на купюрах. Крім естетичних властивостей, усі гроші, які беруть участь у конкурсі, перевіряються на міцність.
Враховуючи те, що строк обігу банкнот номіналом 100 гривень становить близько п’яти років, уведення в обіг банкнот номіналом 100 гривень зразка 2014 року здійснюється поступово: відбувається заміна старих банкнот цього номіналу на нові, а в обігу поступово з’являється більше банкнот номіналом 100 гривень зразка 2014 року. Наразі в готівковому обігу України перебуває банкнот номіналом 100 гривень нового зразка на суму понад 55 мільйонів гривень.
У НБУ повідомляють, що «оскільки сьогодні мають місце випадки, коли касири через власну необізнаність безпідставно відмовляють у прийнятті від населення банкнот номіналом 100 гривень зразка 2014 року, то в НБУ ще раз наголошують, що ці банкноти є дійсним платіжним засобом на всій території України».
Оголошення переможців цьогорічного конкурсу має відбутися у квітні цього року. Нагадаємо, що в 2013 році українську гривню швейцарські фінансисти вже визнавали найкрасивішою банкнотою у світі. Таке рішення було прийнято за підсумками щорічного засідання комісії з питань естетики Міжнародного фінансового банку. П’ятірка найкрасивіших грошей на той момент виглядала наступним чином: українська гривня, австралійський долар, євро, болгарський лев, американський долар.