Президент США Барак Обама продовжив іще на рік, до 6 березня 2017 року, чинність низки санкцій, що були накладені на Росію відповідно до його указу 13660, повідомляє «Радіо «Свобода». Як зазначено в документі, на цей термін продовжується чинність кількох пакетів санкцій, що запроваджувалися протягом 2014 року, починаючи з 6 березня 2014-го, у відповідь на дії й політику влади Росії, включно з окупацією і заявами про анексію Криму і використанням сили в Україні. Ці дії Росії, як визначив Обама, підривають демократичні процеси й інституції в Україні, загрожують мирові в ній, її безпеці, стабільності, суверенітетові й територіальній цілісності, а також унаслідок них були привласнені українські матеріальні цінності.
У Білому домі зазначають, що Росія продовжує становити загрозу стабільності та територіальній цілісності України, а також «нетипову та надзвичайну загрозу національній безпеці й зовнішній політиці Сполучених Штатів». Про це йдеться в повідомленні за підписом Барака Обами, розміщеному на сайті Білого дому. Загалом щодо Росії через події в Україні було випущено три президентські укази — від 16-го і 20 березня 2014 року і від 19 грудня того ж року. Повідомлення президента буде опубліковано в Федеральному реєстрі США і передано до Конгресу, наголошується в документі. Санкції поширюються на низку російських офіційних осіб, а також великі підприємства і керівників компаній. Голова міжнародного комітету Держдуми Росії Олексій Пушков назвав рішення США очікуваним.
Крім США, схожі санкції щодо фізичних і юридичних осіб із Росії й деяких цілих секторів російської економіки, проти низки діячів українських сепаратистів та їхніх організацій і проти деяких кримських компаній, які захопила у власність Росія, запровадили, починаючи з весни 2014 року, кількома пакетами й інші держави-члени «Групи семи» і ще низка країн, а також Європейський Союз. Як заявляли всі ці країни, санкції, накладені через втручання на сході України, будуть чинними до повного виконання Росією й підтримуваними нею сепаратистами кількох пакетів мінських домовленостей про врегулювання в цьому регіоні, а санкції, пов’язані з окупацією Криму, до деокупації півострова.