У Львові триває виставка: «Робота, життя та інші дрібниці у Львові». Таблички з розповідями про роботу та фотографіями молодих дівчат висять на паркані по вулиці Краківській. Тож усі перехожі зацікавлено зупиняються та читають про сучасні умови праці молодого покоління. Зміни по 12 годин, жодних відпусток чи хоча б кількох днів «прогулів», аби полікуватися, виснажлива робота, мізерна зарплата — сучасні реалії ринку праці в місті. В таких умовах, наголошують організатори, молоді люди не мають можливості ні розвиватися, ні вести соціальне життя.
Ось як свою роботу описує учасниця виставки Марта: «Це вже моє 5-те кафе, хочеш щось змінити, а виходить «шило на мило»... 4 роки я працюю із зарплатою 100 грн. за день. На співбесідах ми всі — «тихіше води, нижче трави», бо інакше не беруть. Я працювала на пекельній роботі. Це бістро. З 9 -ї ранку до 19-ї години, 90 гривень — день, у місяць виходить 2300 грн. Це робота без обідньої перерви! Є час — поїв, нема — не їси...»
Інна також скаржиться на умови праці: «У цеху — 40-45 градусів. Увечері буває таке, що відкривають вікно. Тупо, не передати, стоїш у формі, і відчуваєш, як у тебе тече піт по ногах, під формою, і форма синтетична. А умови які: на 150 чоловік — 3 душові кабіни.
12 годин треба тупо стояти. Спочатку 6 годин без перерви, потім обід 30 хвилин і знову 6 годин. Присісти, хоча б на 2 хвилини — не можна, заборонено! Це робота на конвеєрі, ти маєш біля нього стояти і не відходити, ноги дуже болять...»
Інші дівчата теж пишуть про мізерну зарплату, нелюдські умови праці та довжелезний робочий день. Виставка покликана нарешті винести на обговорення проблему працевлаштування, умов праці та ставлення роботодавців до працівників. Акцію організували ініціатива «Працююча молодь» та соціальний рух «Працююча християнська молодь».
«Ми маємо набагато більше історій, проте далеко не всі погодилися надати своє фото і відкрито розповісти про реалії своєї роботи, — говорить Анна Оксютович, учасниця виставки, активістка соціального руху «Працююча християнська молодь». — Для багатьох людей було стресом розповідати про свою ситуацію. Багато молодих людей думає, що умови праці — це винятково їхня відповідальність, і їм соромно».
Виставка триватиме до кінця березня.