Як відомо, з 1939 по 1944 рік Закарпаття перебувало в складі Угорщини, а відповідно — більшість чоловічого населення було мобілізовано в угорську армію і воювало на східному фронті. За часів комуністичного режиму на цю тему було накладено табу. Більше того, факт участі у війні на боці угорців, м'яко кажучи, не вітався. Тепер, коли ідеологічні бар'єри зникли, всі розуміють, що це частина нашої спільної історії.
Відкриття цвинтаря угорських солдатів Другої світової війни в мікрорайоні Шахта — унікальна для України подія. Про це свідчить рівень офіційної делегації, яка прибула на урочистості з Угорщини — міністри, дипломати, генерали, директор військового історичного музею. На цьому тлі дивно виглядало те, що не знайшлося часу взяти участь у такій символічній події ні в «губернатора» Івана Різака, ні в голови обласної ради Миколи Андруся, ні в міського голови Ужгорода Віктора Погорєлова. Схоже, окрім виборів Президента, нічого більше наших можновладців не цікавить.
Натомість Держсекретар Кабінету міністрів Угорської Республіки Вілмош Сабо від імені угорців подякував українському народові за можливість вшанувати пам'ять 114 солдатів, похованих на колишньому військовому цвинтарі. «Немає угорської родини, яка б не зазнала втрат від Першої та Другої світових воєн, — сказав він. — Мій дід загинув десь у цих краях, але могилу його дотепер не знайдено. Тепер я вважатиму, що він спочиває на цьому цвинтарі».