Теплого суботнього дня біля заводу «Ленінська кузня» було людно. Керівництво і працівники заводу, проектанти і конструктори, журналісти зібралися, щоб побачити урочистий спуск на води Дніпра надсучасного бронекатера. Як уже повідомляла «УМ», його на замовлення Узбекистану, в результаті підписаного контракту між українською стороною та Держдепартаментом США, було спроектовано і побудовано столичними корабелами. Бронекатер (перший з двох запланованих) охоронятиме кордон з Афганістаном, боротиметься з контрабандистами та можливими терористами.
До народження корабля причетні також фахівці торгово-регіонального департаменту «Прогрес» і Миколаївського центру суднобудування. Виготовлено судно у рекордні строки — усього за чотири місяці! Загальна довжина катера — 20 метрів, він може розвивати швидкість 52-54 км/год, а дальність плавання становить 400 км (однак за необхідності може сягати тисячі кілометрів). Він оснащений артилерійською технікою — гарматою та трьома кулеметами, так званою системою «Сова» (дві низькорівневі телекамери, лазерний довгомір, тепловізор), потужним прийомом передачі (чотири радіостанції). Для екіпажу, що передбачає п'ять осіб, створено найоптимальніші умови перебування на катері, зокрема, на камбузі є мікрохвильова піч, електроплитка, холодильник, шафи для сухої провізії, холодне та гаряче водопостачання тощо.
Народний депутат України, почесний президент «Ленінської кузні» Петро Порошенко, подякувавши трудовому колективу за щиру працю, зокрема, сказав: «На перевірки «Ленінської кузні» Генпрокуратурою та іншими владними структурами витрачено 4,5 мільйона гривень з метою знайти підстави для знищення заводу. Попри політичні переслідування ви зберегли його. Ви — герої, і низький уклін вам!».
...Під святкові звуки оркестру катер спустили на воду. А 30 жовтня літаком «Руслан» його буде відправлено до Узбекистану.
Павло ЦАП.
А ТИМ ЧАСОМ
Новий службово-патрульний катер отримала в своє розпорядження міліція Севастополя, повідомляє УНІАН. За словами начальника севастопольської міліції Віталія Малікова, питання охорони правопорядку на морській акваторії і водному транспорті дуже актуальні для міліції портового міста. Через специфіку Севастополя співробітникам лінійного відділу міліції, окрім виконання стандартних завдань, нерідко доводиться стикатися з фактами незаконних водолазних робіт. За його словами, ці водолази піднімають з дна моря не лише металобрухт, а й боєприпаси часів Великої Вітчизняної війни. При довжині акваторії у 154 км роботу транспортної міліції істотно ускладнювала саме відсутність власного судна. Катер виготовили феодосійські суднобудівники. За оцінками фахівців МВС, він чудово пристосований для міліцейської служби. Крім сучасної навігаційної системи і потужного силового агрегата, судно обладнане засобами світло-звукової сигналізації і приладами спецпризначення. За допомогою катера севастопольські міліціонери тепер зможуть ефективніше боротися з правопорушеннями на воді та дотриманням прикордонного режиму, а також боротися з браконьєрами.