Життя в окупації, евакуація та близькі на захисті України: історія Юлії Заграй з Херсонщини
Велика родина Опальків до повномасштабного вторгнення мешкала в невеликому селищі міського типу Іванівка Генічеського району на Херсонщині. >>
Захисники тварин, працівники існуючого притулку, представники місцевої влади зустрілись за «круглим столом». Однак до спільного знаменника ще далеко. Волонтери категорично проти будівництва нового притулку. Мовляв, покращіть фінансування вже існуючого.
У «Планеті» наразі перебуває 450 собак. На їх утримання у 2016 році мерія виділила 168 тисяч гривень. Цього, за словами директора притулку Тетяни Постановської, вистачає лише на стерилізацію, тому тварини виживають за кошт волонтерів і небайдужих городян. За благодійні внески споруджують нові вольєри, купують їжу, ліки, а також платять заробітну плату трьом працівникам.
«Допоможіть нам! Дайте кошти на вольєри і харчі. Давайте проведемо масово стерилізацію. Нам не потрібно 4,5 мільйона. Є ж територія. Навіщо будувати «могильник»? Ми ж європейське місто, то давайте вирішувати проблеми гуманно. Досить того, що комунальники вже потруїли половину собак, стерилізованих волонтерами», — зазначила Тетяна Постановська.
На думку активістів, 45 днів — дуже короткий термін, аби знайшовся новий господар чотирилапого; по-друге, в притулку ніхто не слідкуватиме, на який день приспали тварину (3-й чи 45-й).
За умовами програми, працюватимуть у притулку волонтери. Отже, ті, хто по-справжньому любить тварин. Тому виникає запитання: хто з них захоче спочатку місяць гратися з собакою, а потім її вбити?
У влади свої аргументи. За словами представника Вінницької міської ради Серія Пасічника, притулок «Планета» відловлює собак, стерилізує, а потім повертає їх на те саме місце, де знайшли. Саме тому на вулицях Вінниці збільшується кількість бродячих псів. Крім того, вони все частіше кидаються на людей.
«У порівнянні з 2014 роком, кількість покусаних осіб зросла вдвічі: від 96 до 227 випадків, також почастішали скарги на безпритульних тварин у «Цілодобову варту», — парирував чиновник.
Тільки зачепи за нитку. Починає розмотуватись інший клубок проблем. У Вінниці — катастрофічна ситуація з вакциною проти сказу. Головний санітарний лікар міста Ірина Односталко повідомила, що вакцини просто немає.
«На Вінницю залишилося лише 52 дози. Причиною такої кризи стало те, що в Україну сироватку постачали з Росії, далі МОЗ розподіляла її на місця. Лікарі виходять зі становища, як можуть: використовують інші препарати від сказу, проте і їх запасів обмаль», — додала держслужбовець.
Які інші препарати — невідомо, але нещодавно сім’я з Калинівського району, яка постраждала від укусів свого скаженого кота, врятувалася у Білорусі. Саме туди порадили звернутись місцеві лікарі, бо в області вакцини від сказу немає. Добре, що в постраждалої родини в Гомелі живуть родичі.
Активісти, в свою чергу, запевнили, що собака ніколи не заподіє шкоди людині, якщо її на це не спровокувати. «Давайте не будемо вносити до цієї статистики алкоголіків, які кидають камінцями в собак... Нагодована, доглянута собака ніколи на людину не кидається», — зазначила голова наглядової ради БФ «Планета» Алла Шевченко.
Висновок дещо суперечливий, але компроміс знайти потрібно.
Зараз громадські організації та активісти готують звернення до міської ради. А наразі збирають підписи, аби виключити негуманний пункт із програми, а також провести реальні громадські обговорення щодо будівництва нового притулку.
Велика родина Опальків до повномасштабного вторгнення мешкала в невеликому селищі міського типу Іванівка Генічеського району на Херсонщині. >>
Мешканці Зеленодольська вважають своє місто найбільш квітучим у Дніпропетровській області. >>
Першу серед вітчизняних закладів вищої освіти інклюзивну комп’ютерну лабораторію цифрових технологій у соціальній роботі презентовано в Національному університеті біоресурсів і природокористування України. >>
Співробітники Служби безпеки України за сприяння міністра оборони та Головнокомандувача ЗСУ затримали головного психіатра Збройних Сил, який є заступником Голови Центральної ВЛК та вирішує питання щодо придатності військових до проходження служби. >>
24-річна громадянка Білорусі, бійчиня Другого Інтернаціонального легіону Марія Зайцава загинула на Донеччині, на Покровському напрямку. >>
Майже кожен ранок колишньої відомої полтавської журналістки, а нині не менш відомої підприємиці й волонтерки Інни Якобенко починається з випічки. >>