За результатами досліджень кліматологів, погодне явище Ель Ніньйо (у перекладі з іспанської — «малюк» чи «хлопча»), яке має безпосередній вплив на глобальне потепління, вже сягнуло свого піку і розпочинає слабшати. Це може спричинити погодні зміни на нашій планеті. І відповідальними за них тепер буде наступниця Ель-Ніньйо — Ла-Нінья» («малючка» чи «дівчатко»).
Як пояснює «Вікіпедія», Ель-Ніньйо та Ла-Нінья — характерні для екваторіальної зони Тихого океану протилежні екстремальні значення температури води й атмосферного тиску, що тривають близько шести місяців. Феномен Ель-Ніньйо полягає в різкому підвищенні температури (на 5-9°C) поверхневого шару води на сході Тихого океану (у тропічній і центральній частинах) на площі близько 10 мільйонів квадратних метрів. Ла-Нінья — протилежність Ель-Ніньйо, для якої характерне зниження поверхневої температури води в Тихому океані. Разом вони утворюють так зване Південне коливання (англ. Southern Oscillation). Ель-Ніньйо є явищем планетарного масштабу і прямо чи опосередковано впливає на погоду значної частини Землі. Вважається, що його вплив відчувається також і в Україні.
Спочатку так називали аномальне потепління поверхневих вод Тихого океану біля берегів Еквадору й Перу, що траплялося раз на кілька років. Ця лагідна назва відбиває лише той факт, що початок Ель-Ніньйо найчастіше припадав на різдвяні свята, і рибалки західного узбережжя Південної Америки пов’язували його з дитячим ім’ям Ісуса.
За інформацією кліматологів, завдяки багатомісячному впливу Ель-Ніньйо, останнім часом були встановлені світові рекорди спеки. 2015 рік виявився найтеплішим в історії метеорологічних замірів, а перший місяць цього року — найтеплішим в історії січнем. Ці явища спричинили зливи в деяких частинах обох Америк та засуху на сході Африки. Але на порозі погодний переворот. Науковці американської Національної адміністрації з океанів та атмосфери прогнозують, що місце «малюка» займе «дівча», яке буде викликати сильніші дощі у Південно-Східній Азії, повені в Австралії, але водночас зробить клімат планети поміркованішим та сприятиме більшим уловам риби в регіоні Тихого океану.