Відучора почалися головні заходи із вшанування героїв Небесної сотні та Революції гідності, які триватимуть упродовж трьох днів. «До роковин подій на Майдані ми підготували спеціальну відеоінсталяцію. Також проведемо кілька безплатних екскурсій експозицією Майдану у Музеї історії України», — розповіла працівник музею Ксенія Баранова. За її словами, вхід до музею безплатний, проте у зв’язку із значною кількістю бажаючих на екскурсію слід зареєструватися за міським телефоном музею.
Низка меморіальних заходів пройде на майдані Незалежності, Алеї героїв Небесної сотні, Хрещатику. «Київкінофільм» у комунальних кінотеатрах демонструватиме документальну стрічку «Дебальцеве», яку також покаже кілька українських телеканалів. У ці дні проведення розважально-концертних заходів по всій Україні буде обмежено.
«О 19.00 у четвер, п’ятницю та суботу біля стели на майдані Незалежності ми збираємося і починаємо захiд iз Гімну України. Після цього — хвилина пам’яті. Ми кожного дня будемо називати імена героїв, які загинули цього дня — обов’язково з відомостями про цих людей і про те, як вони загинули», — розповіла під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі Юлія Холодна, художній керівник студентсько-викладацького об’єднання «Театр слова». Потім учасники заходів вирушатимуть пам’ятною ходою по Майдану та вулицею Інститутською. «Ми будемо посипати пелюстками троянд ті місця, де пролилася кров Небесної сотні, де пролилася кров наших співвітчизників», — розповів Сергій Сучок, голова ревізійної комісії ГС «Воля Громади». Учасників поведе за собою Янгол. Три дні поспіль на Майдані будуть запалювати «Промені гідності» та влаштують аудіо- та відеоінсталяції на фасаді Будинку профспілок.
Вшанують героїв Євромайдану по всій Україні. У Львові сьогодні на площі перед ЛНУ імені Івана Франка розпочнеться акція «Під щитом Небесної сотні». «Колона пройде від університету до пам’ятника Тарасовi Шевченку. Там буде поминальна панахида. Потім учасники отримають символічний щит Небесної сотні, що символізуватиме захист і надію на зміни, за які полягла Небесна сотня», — каже спеціаліст студентського віддділу університету Роман Яцикович.
Міносвіти у день пам’яті героїв Небесної сотні рекомендувало розпочати перший урок або лекцію у кожному навчальному закладі виконанням Державного Гімну України та хвилиною мовчання. Вчителів історії просять провести урок пам’яті.