І люстерко скаже правду…

16.02.2016
І люстерко скаже правду…

Взимку наша шкіра потребує особливого догляду. (з сайта jazdorov.com.ua.)

«Узимку шкіра впадає в міні-сплячку, всі процеси в клітинах уповільнюються, — розповідає столичний лікар-косметолог Ольга Зарубинська. — Як відомо, життя клітини коротке, тому маємо подбати про відновлення шкіри та допомогти їй протистояти негоді. Якщо влітку сальні залози функціонують злагоджено, відтак на шкірі утворюється природна захисна плівка, яка запобігає втраті вологи, то на морозі й вітру цей процес припиняється, обличчя не отримує захисту і потрібних корисних речовин. Через це й виникає відчуття сухості й жару. Тож мусимо самотужки створити цей захисний бар’єр: зволожувати шкіру, використовувати жирніші засоби й вдаватися до живлення і масажу, зокрема у косметолога.

Якщо ви зібралися на прогулянку, подбайте про захист шкіри і не виходьте без використання спеціальних захисних засобів. Головне правило — накладати засіб за 30 хвилин до виходу, інакше вода, що міститься в будь-якому кремі, на морозі перетвориться на кристалики льоду, які дуже шкідливі для шкіри».

У холодну пору косметолог радить додавати до традиційних засобів догляду спеціальні креми від негоди. Вони захистять від перепадів температури й вологості повітря, поновлять захисні властивості шкіри, підтримають її функції.

Шкіра взимку відновлюється повільніше. Допомогти їй звільнитися від мертвих ороговілих клітин і повернути яскравий колір зможе пілінг, скажімо, на основі грейпфрута. Фрукти, що містять вітамін С та кислоти (грейпфрут, лимон), відлущують ороговілі клітини та сприяють росту нових.

«Виходячи надвір, прикрийте обличчя на декілька секунд руками, щоб шкіра трохи адаптувалася до різкої зміни температури, — зауважує косметолог. — Не затуляйте обличчя шарфом. Яким би м’яким не був шарф, на морозі він може натерти шкіру. Але найбільше він шкодить тим, що затримує вологу, яка виділяється під час дихання, а це недобре для шкіри й навіть може спричинити обмороження».

Якщо після тривалого перебування на повітрі в холодну погоду шкіра обличчя стягнута, суха і навіть починає лущитися, зробіть удома гарячий компрес або припарки. Змочіть рушник чи серветку гарячою водою із содою або відваром ромашки та м’яти, відтисніть і накладіть на обличчя на 2-3 хвилини. Після цього бажано зробити маску з яєчного жовтка, змішаного з чайною ложкою вітаміну А (концентрату), рициновою олією та додатково будь-якою олією (кукурудзяною, оливковою, рафінованою соняшниковою). Всі складники мають бути в рівних пропорціях. Через 15–20 хвилин змийте маску теплою водою, обполосніть холодною і накладіть живильний крем.

 

ДО РЕЧІ

Незамінними натуральними речовинами для зими є мед і оливкова олія. Їх можна не лише вживати з продуктами харчування, а й сміливо накладати на обличчя як разом, так і окремо. Оливкова олія усуває навіть найсильніше лущення шкіри, проти якого безсилі всі дорогі засоби.