Росія представила в ООН заявку на розширення своїх володінь у Північному Льодовитому океані, позитивний розгляд якої надасть їй пріоритетне право на розробку корисних копалин, повідомляє сайт «Радіо «Свобода». Презентацію провів російський міністр природних ресурсів і екології Сергій Донський.
Російська газета «Ізвєстія» уточнює, що йдеться про територію загальною площею 1 мільйон 191 тисяча квадратних кілометрів всередині умовного трикутника Мурманськ—Північний полюс—Чукотка. За словами Донського, Росія зібрала докази того, що не лише хребет Ломоносова, підйом Менделєєва, Чукотське плато, а й південна частина хребта Гаккеля, а також котловина Підводників є продовженням російського континентального шельфу. У разі визнання за Росією права на ці регіони, вона отримає водночас природні родовища з запасами в понад п’ять мільярдів тонн вуглеводів. Ще не отримавши висновку ООН, Сергій Донськой уже заявив, що розробку родовищ будуть здійснювати російські підрядники.
На згадані ділянки претендують, окрім Росії, також Данія, Канада і США. За словами російського міністра, країни домовилися не перешкоджати розгляду комісією ООН заявок один одного. Розгляд заявки потребуватиме від трьох до п’яти років.
Росія домагається розширення арктичних кордонів з 2001 року. Згідно з конвенцією ООН, економічна зона держав може бути розширена, якщо морське дно за її межами є природним продовженням околиці материка. У березні 2014 року претензії Росії на ділянку в Охотському морі площею понад 50 тисяч квадратних кілометрів були задоволені.