Про те, що відомий слідчий ізолятор планують продати, заявила перший заступник міністра юстиції України Наталія Савостьянова на засіданні спільної колегії МВС та Міністерства юстиції. Вона пояснила, що інвестор має побудувати новий слідчий ізолятор за межами міста в обмін на територію під Лук’янівським СІЗО.
У свою чергу член колегії МВС, народний депутат Антон Геращенко написав у Facebook, що «новий комфортабельний слідчий ізолятор» повинен бути побудований інвестором у районі Київської кiльцевої дороги. «Такі ж новації мають поступово реалізуватися i в інших обласних центрах, де умови утримання підслідних у СІЗО не відповідають європейським нормам. Після реалізації проекту в Києві з Лук’янівським СІЗО подібні проекти будуть реалізовані в Харкові та Львові, а потім і в інших місцях, де це необхідно», — додав Геращенко.
Слід зауважити, що на цій колегії прозвучала думка, що Лук’янівський слідчий ізолятор у Києві — це «система знущання над громадянином, щодо якого ще немає судового вироку».
Екс-заступник міністра юстиції Грузії Георгій Вашадзе повністю підтримує це рішення, проте, за його словами, зараз важливо реалізувати задумане і зробити такі стандарти системними, а не лише зупинитися на столиці. «Європейські стандарти (в СІЗО. — Ред.) — це насамперед те, що права людини повинні бути дотримані, де не виникає ситуація, коли ув’язненим доводиться виживати. Дуже добре, що таке рішення сьогодні є. Наскільки це буде системно, наскільки в пенітенціарній системі всі ці нові стандарти дiятимуть — це інша річ. Потрібні конкретні результати. Думаю, це символічний крок, що саме в Лук’янівському СІЗО щось змінюється, оскільки це символ усього старого», — заявив Вашадзе.
За інформацією Міністерства юстиції, відомство активно шукає інвестора. Нагадаємо, згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 7 жовтня 2015 року про «Деякі питання реформування системи функціонування установ виконання покарань і слідчих ізоляторів», Державна пенітенціарна служба України має розробити і затвердити план заходів iз ліквідації Чернівецької установи виконання покарань (№33). Також, згідно з цим розпорядженням, Міністерство юстиції у двомісячний термін має внести пропозиції про доцільність перенесення деяких інших слідчих ізоляторів, зокрема установ Києва, Львова, Одеси та Хмельницького.
Цікаво, що кількість ізоляторів тимчасового тримання в Україні за останні роки скоротилася з 380 до 144.