За 25 років у світі вбили більше двох тисяч журналістів
З 1990 року в світі було вбито 2297 журналістів. Про це щойно повідомила Міжнародна федерація журналістів (IFJ). За її даними, найбільше працівників ЗМІ за період iз 1990 по 2015 роки загинуло в Іраку — 309 осіб. Найчастіше журналісти гинуть під час бойових дій у зонах конфліктів або внаслідок цілеспрямованих убивств та викрадень. Друге місце у рейтингу найбільш небезпечних країн для працівників ЗМІ посіли Філіппіни, де було вбито щонайменше 146 журналістів. Третє місце за Мексикою — 120 смертей. На четвертому — Пакистан зі 115 вбитими журналістами. П’яте місце посіла Російська Федерація, де з 1990 року загинуло 109 журналістів. У дослідженні зазначається, що в Україні упродовж останніх років спостерігається раптове погіршення ситуації з безпекою журналістів. Лише у 2014 році кількість загиблих працівників ЗМІ сягнула восьми осіб. 2015-го зафіксовано два вбивства медійників. Усього за період з 1990 по 2015 роки в Україні вбили 19 журналістів, із них 13 — із 2000 по 2015 роки.
Обама відвідав мечеть
Уперше за роки президентства Барак Обама відвідав мечеть у США. Раніше він ходив до мусульманських святинь в інших куточках світу, але ніколи в своїй країні. При вході до мечеті міста Балтимор, як годиться, президент зняв взуття. Під час виступу господар Білого Дому закликав до терпимості щодо мусульманської громади Америки і подякував за те, що вона є частиною «великої сім’ї». Виступ Обами фактично пролунав як осуд нещодавніх скандальних заяв кандидата у президенти від республіканців Дональда Трампа, який закликав заборонити мусульманам в’їзд до США.
Тульський пряник за Крим і Януковича
Президент Росії відомий практикою винагородження найвідданіших прислужників його режиму «хлібними» посадами в політиці та управлінні державою. Тепер він винагородив посадою губернатора Тульської області заступника міністра оборони генерала Олексія Дюміна, свого колишнього особистого ад’ютанта в часи перебування Путіна на посаді глави уряду. Дюмін керував операцією вивезення з України поваленого Президента Віктора Януковича та відіграв ключову роль в операції військової окупації Криму. Після цього він займався формуванням проросійських бандформувань на Донбасі.
ООН заступилася за Джуліана Ассанжа
Учора комісія ООН у справах свавільних арештів ухвалила рішення на користь громадського активіста Джуліана Ассанжа, визнавши його переслідування безпідставним, повідомляє Бі-Бі-Сі. Орган ООН постановив, що судове рішення про арешт Ассанжа було «безпідставним». Напередодні Ассанж зробив заяву, що готовий вийти у п’ятницю з лондонського посольства Еквадору та здатися британській владі, якщо ООН винесе рішення не на його користь. Засновник викривального сайту «Вікілікс» ось уже понад три роки переховується у посольстві Еквадору, який надав йому політичний притулок. Арешту Ассанжа вимагає Швеція, де його звинувачено у сексуальних домаганнях. Ассанж вважає, що Стокгольм видасть його США, які мають зуб на австралійця за публікацію таємних документів.