Голосуйте, інакше — тюрма
Головний військовий прокурор Анатолій Матіос планує зареєструвати досудове кримінальне провадження через «зазіхання на основи нацбезпеки держави», якщо народні обранці у Верховній Раді продовжать блокувати внесення змін до Закону «Про Державне бюро розслідувань». За його словами, «для реєстрації провадження потрібно лише моє глибоке переконання про наявні ознаки злочину», а докази буде здобуто в процесі розслідування.
Раніше військова прокуратура просила законодавців та адміністрацію Президента внести проект змін до Закону про ДБР, оскільки цей новий правоохоронний орган не готовий почати працювати з 1 березня (для роботи потрібно набрати хоча б 50% штату працівників бюро). І якщо на Банковій готові внести необхідні зміни, то у парламенті — ні. Пан Матіос переконаний, що у разі невнесення змін до закону про ДБР «з’явиться вакуум у роботі правоохоронних органів, що призведе до різкого зростання злочинності».
Брудні мантії
Президент Петро Порошенко підписав укази, якими звільнив за порушення присяги 86 суддів. Зокрема, указом №27 звільнено трьох суддів за неправові рішення стосовно активістів Революції гідності, а указом №28 глава держави звільнив за порушення присяги 83 суддів низки судів у анексованому Росією Криму.
Яке розкриття? У нас — переатестація!
Протягом 2014-15 років правоохоронці розкрили не більше третини скоєних тяжких злочинів. Про це, посилаючись на власні дані, повідомляє експерт iз питань безпеки Сергій Шабовта. На його думку, причина низьких результатів роботи правоохоронних органів полягає у тому, що вони перебувають у процесі реформування, а особовий склад у робочий час займається не розкриттям злочинів, а підготовкою до переатестації.
«Розкриття серйозних злочинів за останні два роки, пов’язаних із насиллям, пограбуваннями, розбоєм, за різними оцінками, не перевищує 25-30%, — стверджує пан Шабовта. — Найкраще правоохоронці розкривають вбивства. Протилежна ситуація із квартирними крадіжками, які традиційно зросли під час новорічних свят».