Будемо відвертими. Несподівані канікули для школярів — радість. Вимушена пауза в навчанні через епідемію грипу й карантин на Вінниччині розтягнулась на три тижні. Наразі епідпоріг перевищує 22%.
Можна ще кілька днів досхочу поспати і зайнятися винятково власними справами. А про те, що чимало доведеться напружено й довго наздоганяти, як сказала б Скарлет О’Хара, «я подумаю завтра».
Однак не всі вінницькі школярі закинули навчання. Дехто самотужки читає усе, що дається без пояснень педагогів, а от у вінницькій фізико-математичній гімназії №17 для всіх бажаючих школярів міста організували навчання нон стоп. До речі, за минулий тиждень істотно збільшилася кількість учнів, які дистанційно отримують інформацію через освітній портал ФМГ. Користуючись його базою, школярі й уроки проходять, й одразу складають тести, щоб перевірити, що засвоїлось, а над чим ще треба попрацювати.
Освітній ресурс для школярів, учителів та батьків створено працівниками лабораторії інформаційних та комунікативних технологій закладу, що більше десяти років функціонує на базі вінницької фізико-математичної гімназії №17. Завідувачем його є ідейний натхненник, заслужений учитель України Юрій Пасіхов. Розроблений програмний комплекс занять дозволяє проводити уроки не лише у класних кімнатах, а й через інтернет. На освітньому порталі розташовано близько 9 тисяч уроків із різних предметів, що включають заняття практично за всіма темами.
«Заняття постійно актуалізуються, цим займаються вчителі обласного центру. Уроки складаються з текстової частини, мультимедійної, яка необхідна для лабораторних занять та тесту. Зазвичай, під час навчального процесу цей сайт відвідує близько 20 тисяч учнів щодня, на портал заходять учні цілими класами на уроках. Зараз, під час вимушених канікул, їхня кількість зросла до 30 тисяч у день», — розповів директор департаменту освіти міської ради Володимир Буняк.
До речі, є на інформаційному порталі й електронний класний журнал, щоденник та розклад занять школи №17. Відтак батьки точно знають, чи була дитина в школі, чи провела день за власним позашкільним планом та про те, які оцінки має. А ще учні можуть спілкуватись зі своїми викладачами на дошці оголошень або на форумі.
Розроблені в лабораторії програмні та навчальні засоби стають доступними в мережі інтернет після самостійної реєстрації учнів та вчителів різних шкіл міста.
Можна було б сказати, що це освіта майбутнього, але потреба в ній назріла давно. Сучасні покоління школярів вимагають сучасних підходів у навчанні, де людський фактор стосунків педагог-учень іноді (на жаль, є і таке) стає на заваді розвитку дитини. Або хоча б для таких от екстремальних ситуацій, як банальний карантин.