Далі буде…

27.01.2016
Далі буде…

Терористи — загроза для європейців.

Терористи з «Ісламської держави» «розробили нові методи проведення масштабних замахів, і будуть зосереджуватися на Європі», попередив глава «Європолу» Роб Уейнрайт. В Гаазі, де ця організація має штаб-квартиру, у понеділок відкрито нове бюро, яке має координувати дії з боротьби з терористичними групами. За словами Роба Уейнрайта, завданням нової інституції є обмін інформацією та пошук зв’язків терористів з іншими видами злочинів, головним чином торгівлею зброєю та наркотиками. У центрі працюватимуть 50 фахівців iз боротьби з тероризмом найвищого класу.

Стосовно нових методів терористів, то глава «Європолу» застеріг, що «Ісламська держава» вдосконалила свої методи і на цей час здатна проводити такі терористичні операції, як у Мумбаї (Бомбеї) 2008 року. Тоді у серії терактів, проведених упродовж кількох днів, 175 осіб загинули та майже 300 отримали поранення. Уейнрайт також сказав, що до «Ісламської держави» потрапили приблизно п’ять тисяч громадян країн ЄС, багато з яких уже повернулися додому й готові продовжити терор у Європі.

Відкриття центру в Гаазі збіглося в часі з оприлюдненням звіту «Європолу» на тему «Ісламської держави». За даними «європейської поліції», терористи «готують чергові замахи в Європі». Нападники мають атакувати передусім так звані «м’які цілі», тобто місця великого скупчення людей, де немає спеціальної охорони з боку спецслужб, повідомляє Бі-Бі-Сі.

І щоб нагадати про себе, так звана «Ісламська держава» опублікувала відео, присвячене дев’ятьом терористам-смертникам, які брали участь у паризьких терактах 13 листопада. Професійно змонтоване відео, моторошні кадри страт, прямі погрози Франції та Великій Британії. Посмертне відео, що засвідчує провину злочинців. Єдиний, хто вижив у паризьких терактах, Салах Абдеслам, відсутній на ньому.

Терористи представлені як дев’ятеро левів халіфату, котрі віддали свої життя за справу. Їхні імена відомі. Четверо з них були французами, жили у Франції чи Бельгії. Ще троє — бельгійці від народження. Двох інших не ідентифіковано. Швидше за все, це були іракці, які потрапили до Європи через Грецію з підробленими сирійськими паспортами. Відеоролик було знято до трагічних подій у Парижі, але його опублікували лише минулої неділі. У своїх промовах терористи виправдовують себе та закликають усіх, хто підтримує їх у Франції, вести боротьбу всіма можливими методами.

Ми не поступимося в боротьбі з цими людьми, а також у захисті наших свобод, і це відео лише показує ницість «ІДІЛ», — так відреагував французький президент Франсуа Олланд. Він та британський прем’єр Девід Камерон змальовані як безпосередні мішені «ІДІЛ». «Убий їх там, де побачиш» — регулярно закликає пропагандистське відео. Ці загрози у Європі сприймають дуже серйозно.

 • Майдан біля Кремля

  Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

 • Кремлівська «Зміна»

  Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

 • Потрібні робочі руки

  На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

 • З голоду не помрете, але паски затягуйте

  Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>