Голова Луганської військово-цивільної адміністрації Георгій Тука стверджує, що у справі про розстріл мобільної групи волонтерів, які боролися з контрабандою на лінії розмежування, слідство вийшло на слід наркотрафіку. Нагадаємо, що мобільну групу боротьби з контрабандою розстріляли невідомі 2 вересня 2015 року поблизу селища Щастя на Луганщині. Тоді загинули двоє волонтерів (один iз них був близьким другом пана Туки), ще четверо отримали поранення.
«На жаль, я мав рацiю: слідство вийшло на організацію наркотрафіку, — повідомив Георгій Тука на своїй сторінці у Facebook. — Я попереджав про це волонтерів ще до трагедії, оскільки контрабандисти, втративши можливість возити товари великими фурами, намагатимуться провозити коштовні, але малі за розміром речі. Це можуть бути коштовні камені, дорогоцінні метали або наркотики».
За словами очільника Луганщини, керування трафіком здійснюють високопосадовці (іноді — у формі). При цьому «далеко не завжди ці люди мешкають в Україні». До того ж слідчі, які розслідують розстріл волонтерів, «стикаються з шаленим супротивом з усіх боків, зокрема з інформаційним супротивом», але продовжують працювати.
Як приклад голова Луганської військово-цивільної адміністрації наводить звинувачення на адресу військового прокурора АТО Костянтина Кулика. Пан Тука вважає, що виток цієї інформації був організований «ззовні» і був спричинений «наближенням слідчих до фіналу».
Зауважимо, що на початку січня 2016 року вітчизняні ЗМІ повідомляли про те, що Національне антикорупційне бюро розпочало розслідування за фактом придбання головним військовим прокурором сил АТО Костянтином Куликом дорогої нерухомості під час його роботи у військовій прокуратурі. Напередодні, у грудні 2015 року, журналісти повідомляли, що пан Кулик і його близькі родичі стали власниками кількох дорогих квартир у Києві. Також з ухвали суду стало відомо, що Кулик ще в 2014 році отримав у власність членів родини два нові позашляховики.
Утім «губернатор» Георгій Тука стверджує, що перевірка цих фактів і повідомлень у ЗМІ не виявила ознак корупційних дій у військовій прокуратурі АТО. Пан Тука також висловив надію, що слідчим вдасться притягнути до відповідальності не лише «шісток», які діють на лінії розмежування, а й реальних організаторів та кураторів наркотрафіку і контрабанди.
«Порівняно з цією справою, справа «діамантових прокурорів» може виявитись «дитячою забавкою», — припускає пан Георгій.