Представники Євросоюзу м’яко натякають офіційному Києву, що без проведення виборів на окупованій частині Донбасу є можливим загострення збройного конфлікту. Як зазначає міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, чим довшою буде імплементація Мінських угод, тим вищим є ризик загострення конфлікту на Донбасі.
На його думку, Україна має якнайшвидше ухвалити відповідний закон про вибори, бо перемовини з цього питання у Мінську тривають безрезультатно вже шість тижнів. Тоді як раніше на різних рівнях було погоджено, що закон має бути ухвалений до кінця січня.
«Коли вони зволікають з виборами, це відкладає перспективи стійкого вирішення конфлікту. І проблема не в тому, що виконання положень Мінських угод розтягується у часі, а в тому, що обидві сторони стають усе нетерплячішими і росте загроза нової ескалації», — заявив пан Штайнмаєр в інтерв’ю чеським ЗМІ. При цьому глава МЗС ФРН погоджується, що «для проведення виборів мають бути створені належні умови».
У свою чергу, українська сторона вже в черговий раз нагадує (в тому числі і європейським партнерам), що погодиться на вибори на окупованій території Донбасу лише за умови виконання низки важливих передумов.
«Це підключення українських медіа, роззброєння бойовиків, відведення техніки, допуск ОБСЄ на окуповані території і в першу чергу — до кордону українсько-російського, де має бути повернуто український контроль, виведення іноземних військ», — нагадує уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації на окупованому Донбасi, нардеп Ірина Геращенко. За її словами, серед іншого, необхідно скасувати результати псевдовиборів, які бойовики оголосили в листопаді 2014 року.
Водночас у штабі АТО повідомляють, що ворог знизив кількість обстрілів і провокацій останнiми днями. Найнапруженішою залишається ситуація тільки в районі Донецького аеропорту. Позаминулої доби поранено одного захисника України поблизу Мар’їнки, загиблих немає. Військові розвідники додають, що Росія продовжує постачати боєприпаси та матеріально-технічні засоби на окупований Донбас.
ДО РЕЧІ
У зоні АТО планують побудувати три телевежі для розширення українського мовлення. За словами радника міністра з питань функціонування телерадіомовлення Олександра Бригинця, ці телевежі побудують у цьому році, до того ж «там, де сигнал ловить дуже погано або відсутній узагалі, буде встановлено передавачі локально».
«Це дозволить забезпечити невеличкі населені пункти та райони, які відірвані від українського інформаційного простору, принаймні обласним державним телебаченням», — каже пан Бригинець.