«Мінськ-3» народжується

15.01.2016

Позавчора в Мінську відбулися чергові переговори з врегулювання конфлікту на Донбасі. Це було перше засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) цього року, на якому сторони — Україна (представник Леонід Кучма), РФ (представник Борис Гризлов) і ЄС (спостерігач Мартін Сайдік) дійшли згоди найближчим часом звільнити більш як півсотні полонених з обох сторін — насамперед поранених, важкохворих і жінок. Сторони вже обмінялися відповідними списками. Крім цього, міжнародні гуманітарні організації, зокрема Міжнародний Комітет Червоного Хреста, мають бути допущені до ув’язнених, які перебувають на окупованій території.

Також домовилися про новий режим тиші, який несподівано запропонував пан Гризлов. Принаймні прес-секретар Кучми Дарка Оліфер, за підсумками засідання, повідомила, що «Україна підтримує ініціативу представника Росії про оголошення режиму тиші, який повинен розпочатися негайно», адже повне і беззастережне припинення вогню на Донбасі залишається найважливішою умовою повернення миру.

«Українська сторона з великим жалем констатує: режим тиші, який повинен був встановитися на Донбасі під час святкування Різдва Христового і Нового року, так і не став реальністю, — зазначає пані Оліфер. — Україна наполягає: без припинення вогню неможливі ані проведення розмінування, ані нормальне вирішення політичних, гуманітарних та економічних питань».

Водночас пошук рішення в політичній підгрупі ТКГ так і не знайдено. Українська позиція незмінна: вибори на окупованій частині Донбасу мають відбутися після роззброєння бойовиків за українськими законами, стандартами ОБСЄ та за участі українських партій і ЗМІ. Проте представник України в політичній підгрупі Роман Безсмертний вважає, що так званий «Мінськ-3» уже запущено. Оскільки навіть половина домовленостей «Мінська-2» не виконані у 2015 році.

Цікаво, що, за словами пана Безсмертного, Борис Гризлов на засіданні заявив, що «необхідно дотримуватися територіальної цілісності України, назвавши війну на Донбасі громадянським конфліктом, чим дав зрозуміти представникам ОРДО і ОРЛО, що вони самі мають вирішувати свої проблеми».

Представник України в гуманітарній підгрупі, нардеп Ірина Геращенко, додає, що Україна наполягає на відновленні роботи українських судів на окупованих територіях, мовляв, лише представники української Феміди вирішуватимуть, кого з бойовиків карати, а кого милувати. До того ж питання амністії, яке так турбує ватажків терористів та їхніх господарів у Кремлі, вирішуватиметься не у Мінську, а під куполом Верховної Ради. Лише від народних обранців залежить, чи буде ухвалено закон про амністію. Яка «світить» лише тим бойовикам, які не скоювали важких злочинів.

«Режим припинення вогню має дотримуватися стовідсотково. Кожне порушення має жорстко і чітко фіксуватися СММ ОБСЄ, — наполягає пані Геращенко. — А для цього потрібно, аби ця місія отримала доступ на всі території, аж до кордону, і чітко виконувала свою роботу, а не «моніторила» в тилових містах. Такою є наша позиція».

Не дивно, що бойовики «ДНР» і «ЛНР» (чиї представники на перемовинах у Мінську мають лише статус запрошених осіб) хочуть, аби Ірину Геращенко та Романа Безмертного, які беруть участь у підгрупах ТКГ, українська сторона замінила кимось іншим.

Незважаючи на домовленість у Мінську про негайне припинення вогню, бойовики продовжували обстрілювати позиції ЗСУ і на Маланку, і на Василя. Як повідомляють у штабі АТО, режиму «повної тиші» дотримувались лише захисники України.

А ТИМ ЧАСОМ...

Президент Білорусі Олександр Лукашенко доручив силовим органам негайно розібратися з громадянами країни, які воювали на сході України. На нараді з силовиками Лукашенко зазначив, що йому відомо, що «деякі так звані сміливі люди, бойовики, що воювали на Донбасі, позують уже в Мінську зі зброєю». Звертаючись до присутніх, Лукашенко доручив: «Ставлення Білорусі до таких вояків, які воювали в Україні з тієї чи іншої сторони, відоме. Розбирайтесь миттєво разом iз міліцією і КДБ. Ніяких позерів, ніяких бойовиків у країні не повинно бути!».

  • «Як тебе не любити, Києве мій!»

    Щорічно в останній тиждень травня жителі столиці святкують День міста. Свято чекатиме буквально на кожному кроці y центрі міста, адже цього року програма заходів нараховує 35 різних художніх, культурно-освітніх і спортивних подій. >>

  • Кровна залежність

    У жінки, яку покусали собаки в Миколаєві, медики діагностували гостру крововтрату і хронічний сепсис, який є прямою загрозою для життя. Їй терміново потрібно кілька сеансів переливання крові. Лікарі просять усіх небайдужих городян надати допомогу і здати кров. Нагадаємо, потерпілій через отримані травми ампутували праву руку. >>

  • «По-моєму, чувак, нас кинули»

    Невідомий нещодавно виманив майже 40 тисяч грн. за уявне пальне у 67-річного фермера із Золочівського району Львівщини. З цього приводу ошуканий чоловік звернувся в поліцію. >>

  • Конвеєр репресій

    Учора в Сімферополі й Алупці окупованого Криму відбулися чергові обшуки у будинках кримських татар. За словами адвоката Еміля Курбедінова, у більшості випадків, затриманих людей у масовому порядку відвозять до так званого «Центру «Е» у місто Сімферополь (центр боротьби з екстремізмом при МВС Росії). >>

  • «Херсон» наснився

    У ватажка терористичної «ДНР» Олександра Захарченка вочевидь сталося сезонне психічне загострення. Інакше, як пояснити його чергове словоблуддя: мовляв, бойовики «можуть претендувати на Херсонську область й інші населені пункти». >>