Затягування зі створенням Національного агентства з питань запобігання корупції ставить під загрозу впровадження безвізового режиму України з Євроcоюзом, заявив в ефірі «Радіо «Свобода» виконавчий директор «Transparency International Україна» Олексій Хмара. «Україна взяла на себе добровільне зобов’язання до кінця першого кварталу цього року створити агентство і показати, що воно працює. Тільки тоді європейські інституції, які ще мають ратифікувати безвізовий режим з Україною, проголосують безпроблемно. Тобто в будь-який момент європейці можуть відмовитися від своїх слів про безвізовий режим на підставі того, що Україна теж відмовилася від своїх зобов’язань і не реформувала антикорупційну інституцію», — зазначив Хмара.
Кабінет Міністрів оголосив повторний конкурс на посади двох членів Національного агентства з питань запобігання корупції. Документи для участі в повторному конкурсі з відбору кандидатів можуть бути подані від 4 до 18 січня 2016 року. Національне агентство з питань запобігання та протидії корупції має займатися перевіркою майнових декларацій чиновників. Очікувалося, що агентство мало б запрацювати до кінця 2015 року, нагадує сайт «Радіо «Свобода». Створення Національного агентства з питань запобігання корупції є однією з умов отримання Україною безвізового режиму з ЄС. Боротися з корупцією в Україні покликані три структури — Національне антикорупційне бюро, Спеціальна антикорупційна прокуратура і Національне агентство із запобігання корупції.
Польська інформагенція ПАП також повідомляє, що відміна віз ЄС для громадян України знову опинилася під загрозою. Але наводить вже іншу причину — недосконалий закон у рамках візової лібералізації для українців, який Верховна Рада схвалила поспіхом наприкінці минулого року. Рекомендація про відміну віз була виставлена Єврокомісією за умови запровадження українською владою антикорупційних реформ. Однак виявилося, що в проголосованому бюджеті на 2016 рік норму про декларації відтерміновано щонайменше до наступного року. Про це стало відомо лише в січні — в урядовому проекті бюджету її не було. «Представництво ЄС дізналося з відкритих джерел, що закон про державний бюджет 2016 року вносить зміни до Закону «Про запобігання корупції» та встановлює, що НАЗК має ухвалити рішення про початок функціонування системи подання та публікації електронних декларацій посадовців державної влади та місцевого самоуправління не раніше ніж 1 січня 2017 року», — заявив «Європейській правді» керівник відділу преси та інформації диппредставництва Юргіс Вільчинскас.
Ймовірно, під час роботи над документом у парламенті він комусь не сподобався, і цей «хтось» (уже відомо, що поправку ініціював А. Деркач. — Ред.) відтермінував впровадження цього положення на рік пізніше. Тепер не відомо, як до таких парламентських «ігор» поставиться Євросоюз. Можливо, й собі відтермінує свої обіцянки надати безвізовий режим уже влітку цього року.