Оскільки намагання умиротворити російського агресора у «нормандському форматі» фактично завершилися нічим (адже Мінські угоди Кремль не виконує), офіційний Київ прагне більш активної участі ООН у протидії північному сусіду. Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко заявив під час зустрічі із Генсеком ООН Пан Гі Муном, що для вивчення ситуації на Донбасі Київ запрошує оціночну місію секретаріату Організації Об’єднаних Націй.
«Однією з форм участі міжнародної організації в деескалації ситуації на Донбасі могло б стати розгортання там миротворчої операції, — зазначив пан Єльченко. — Ми готові обговорювати мандат та інші аспекти такої операції. З метою вивчення ситуації на місці запрошуємо в Україну оціночну місію секретаріату ООН».
І доки керівництво «блакитних шоломів» усе ще визначається стосовно участі ООН в конфлікті на Донбасі, Україна оголосила у міжнародний розшук по базах Інтерполу 13 особливо небезпечних злочинців, які скоювали в зоні АТО важкі кримінальні злочини. За словами начальника Головного управління поліції Донеччини В’ячеслава Аброськіна, правоохоронцям вдалося довести причетність цих осіб до тяжких злочинів, незважаючи на неможливість доступу поліції до окупованої зони.
«Ці особи підозрюються у вбивствах, катуваннях, викраденнях та пограбуваннях громадян, причетні також до терористичних угруповань, — каже пан Аброськін. — Встановлено, що одночасно всі ці зловмисники з кримінальним досвідом входять або входили до лав бойовиків. Тож терористи та їхні пособники, які вчиняють тяжкі правопорушення, можуть не сподіватися сховатися за межами України — ми зробили все, аби вони не залишилися безкарними!».
Щодо обстановки на лінії розмежування, у штабі АТО заявляють, що вона залишається відносно спокійною. За словами речника адміністрації Президента з питань АТО Олександра Мотузяника, відбуваються лише бойові дії «низької ефективності» без застосування важкого озброєння. Найнеспокійніше поблизу Опитного, але й тут захисники України, за словами пана Мотузяника, «ефективним вогнем зі стрілецької зброї по вогневих точках бандитів змушують їх припиняти обстріли».
Серед іншого, керівництво антитерористичної операції просить мисливців утриматись від полювання в зоні проведення АТО, адже «кожен постріл у зоні проведення АТО може призвести до небажаних наслідків». Адже українські воїни можуть розцінити звуки пострілів, як напад на важливі об’єкти, місця розташування особового складу й техніки, спроби руйнування інфраструктури тощо. І відповісти вогнем.