Біля Лук’янівського СІЗО в Києві зібралися кількадесят активістів, влаштувавши акцію протесту проти тамтешніх умову утримання. Цьому послугував нещодавній трагічний випадок, коли у новорічну ніч у СІЗО помер 26-річний Макар Колесников, який, за свідченнями активістів, разом iз побратимами намагався протистояти наркопритонам.
«Камери різного ступеню жахливості. В одних навіть хвилину важко перебувати через ядучий запах грибка, у інших — відносно пристойно, хоча повітря усюди затхле і температура переважно невисока. Утім грибок є всюди, він небезпечний не тільки для підозрюваних, а й для персоналу, — прокоментував народний депутат Ігор Луценко після відвідин Лук’янівського СІЗО. — Загалом через численні водяні, вентиляційні труби та металеві конструкції «Лук’янівка» нагадує величезний цех із заподіяння страждань, де страждають люди, котрих суд іще не визнав злочинцями».
На знак протесту проти поводження з ув’язненими у СІЗО активісти облили червоною фарбою в’їзд до ізолятора і прикріпили на ворота портрети загиблого. «Смерть Макара Колесникова ми розцінюємо однозначно як те, що його було замордовано в цих стінах. Оскільки ми наразі не маємо жодних чітких пояснень і якоїсь відкритої інформації, чому саме він загинув, і досі нам ніхто нічого не пояснив, лише постійно йдуть відмовки», — заявив координатор «Чорного комітету» Богдан Тицький. «Та система, яка зараз існує в тюрмах, повністю спрямована на знищення людини. Тому ми зібралися, щоб вшанувати пам’ять Макара Колесникова, вимагаючи покарання винних у його смерті і вимагаючи чітких конкретних реформ і зміни всієї тюремної системи в Україні на таку, яка буде спрямована насамперед на користь самих в’язнів», — наголосив він.
Щодо смерті 26-річного ув’язненого Макара Колесникова, то, за даними Ігоря Луценка, вже зробили розтин тіла у морзі на Оранжерейній, і експерти встановили причину смерті — геморагічний панкреатит, хоча раніше йшлося про серцевий напад. «Хронологія подій, зі слів керівництва, була така: десь о п’ятій ранку надiйшов сигнал, що Макару стало зле. Штатний лікар о 5.07 викликав «швидку», бо розумів, що сам не впорається. О 5.32 прибула машина, але, вочевидь, порятувати хлопця не змогла. У Шевченківському райвідділі поліції було порушено кримінальне провадження за статтею про умисне вбивство — рутинна процедура у таких випадках. Хвилює те, що близьким підозрюваного обіцяли, що розтин будуть робити на початку тижня, але його провели раніше», — повідомив Луценко.
Нардеп зазначив, що, за інформацією, яку він отримав від керівництва СІЗО, за минулий рік померло 23 ув’язнених у слідчому ізоляторі: тринадцятеро безпосередньо у стінах «Лук’янівки», десятьох устигли вивезти в лікарні. Всього ж в ізоляторі перебувають 2100—2200 підозрюваних осіб, чия провина ще не доведена судами.