Міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр оголосив про рішення розірвати дипломатичні відносини з Тегераном з третього січня, а всі іранські дипломати повинні покинути його країну впродовж 48 годин. Саудівська Аравія, за його словами, також відкликає своїх дипломатів iз Тегерана. Це сталося на тлі наростання жорсткої риторики між Саудівською Аравією та Іраном.
У суботу в Саудівській Аравії стратили шиїтського клірика 56-річного Німра Бакр аль-Німра. Йому та ще 46 особам інкримінували співпрацю з угрупованням «Аль-Каїда». Страту популярного шиїтського богослова рішуче засудили населені переважно шиїтами Іран та Ірак. У кількох країнах регіону, а також у самій Саудівській Аравії, прокотилася хвиля протестів через такі дії Ер-Ріяда.
Згодом пізно ввечері натовп людей, розлючених стратою, штурмував територію саудівського посольства в столиці Ірану Тегерані та влаштував там погром. Мітингувальники закидали будівлю дипмісії камінням і «коктейлями Молотова», через що частина приміщення загорілася. Пізніше загони поліції змогли витіснити натовп. За словами іранської влади, приблизно 40 учасників заворушень арештували. Президент Ірану Хасан Роугані засудив страту в Саудівській Аравії критичного до її влади клірика шиїтської меншини Німра аль-Німра і водночас засудив напад на посольство і консульство цієї країни в Ірані. У відповідь на іранські звинувачення саудівська влада заявила про втручання в її внутрішні справи.
Сполучені Штати попередили напередодні виконання вироку, що страта Німра аль-Німра може спричинити небажані наслідки, зокрема загострить ситуацію на Близькому Сході. Вашингтон закликав саудівську владу поважати думку опозиції і критику на свою адресу. Виконання смертного вироку також засудили очільниця європейської дипломатії Федеріка Моґеріні, яка закликала шиїтів і сунітів регіону не йти на загострення відносин, та міжнародна правозахисна організація «Міжнародна амністія». Лідер ліванського радикального шиїтського угруповання «Хезболла», яке підтримує Іран, шейх Хассан Насралла звинуватив Саудівську Аравію в спробі розпалити громадянську війну між мусульманами і закликав своїх послідовників не потрапити в цю пастку. Духовний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї заявив, що на політиків Саудівської Аравії чекає «божа кара» за страту шиїтського проповідника. Він назвав Німра аль-Німра мучеником, який «не закликав людей братися за зброю і не брав участі у змовах», а лише критикував дії влади. На думку аятоли, проповідника-шиїта стратили за його опозиційні погляди до політики саудівської влади, яка сповідує сунітський напрям в ісламі.