Міжнародна неурядова організація «Репортери без кордонів» зі штаб-квартирою у Берліні оприлюднила звіт, у якому йдеться, що у 2015 році у світі через професійну діяльність або з незрозумілих причин було вбито 110 журналістів. Повідомляється, що 67 журналістів загинули під час безпосереднього виконання професійних обов’язків, уточнює «Радіо «Свобода». Відповідно, обставини загибелі та мотиви вбивства 43 медійників не з’ясовані, наголошують правозахисники. Як зазначають «Репортери без кордонів», кількість жертв серед журналістів вказує на тривожну тенденцію про «навмисне насильство щодо журналістів» та провал законодавчих ініціатив щодо захисту працівників ЗМІ.
Найнебезпечнішою для мас-медіа країною 2015 року була Сирія, де загинули 13 журналістів. Це все ж менше, ніж загинуло там торік. Також до смертельно небезпечної для журналістів трійки країн потрапила Франція, яка посіла третє місце після Сирії та Іраку. Це сталося через напад у січні на редакцію сатиричного журналу «Шарлі Ебдо», що змінило торішні показники смертності, коли дві третини смертей журналістів сталися у зонах бойових дій. Зросла кількість убитих журналістів в Іраку, Бразилії, Бангладеш, Південному Судані та Ємені. У кожній iз цих країн цьогоріч життя втратили щонайменше п’ятеро репортерів. Серед інших країн, де в 2015-му були вбиті журналісти, значаться США, Бангладеш, Ірак, Ємен та Південнй Судан. «Створення спеціального механізму для дотримання норм міжнародного права щодо захисту журналістів є абсолютною необхідністю», — прокоментував звіт організації «Репортери без кордонів» її генеральний секретар Крістоф Делуар.
Водночас інша міжнародна неурядова організація «Комітет захисту журналістів»(CPJ) зi штаб-квартирою у Нью-Йорку заявляє, що 2015 року вбили 69 журналістів під час виконання ними своїх професійних обов’язків. Згідно з доповіддю CPJ, 28 загиблих стали жертвами бойовиків з угруповань «Аль-Каїда» та «Ісламська держава». Більше двох третин із загального числа таких убивств були замовними, стверджує виконавчий директор Комітету Джоел Саймон. Журналістів убивали з помсти за їхні матеріали, а також під час висвітлення воєнних дій чи на інших небезпечних завданнях. 2014 року, за даними організації, загинув 61 журналіст.
Загалом з 2005 року і до цього часу в світі загинуло 787 журналістів.