Державний та київський бюджети, якими б вони не були, прийняли не під куранти, а минулого тижня. Про зміни в комунальному господарстві Києва, які спричинять нові бюджети, говорили вчора на конференції депутати Київради. На рік Київ отримав менше коштів із держбюджету, ніж Вінницька область, з якої, до речі, родом Петро Порошенко і спікер Парламенту Володимир Гройсман. Києву дозволено розпоряджатися лише сорока відсотками доходів, тоді як 60 відсотків він має передавати до державної скарбниці, тобто, в порівнянні з минулим роком, коли поділ був «п’ятдесят на п’ятдесят», столиця втратить 2 мільярди гривень.
У новому, 2016, році всі будинки столиці мають обладнати лічильниками тепла, що дасть змогу киянам платити менше. Принаймні в бюджеті передбачені на це кошти. За словами голови постійної комісії Київради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Володимира Бондаренка, зараз мешканці будинків без лічильників сплачують за електроенергію часом утричi більше, ніж ті, хто живуть у таких самих будинках, але з лічильниками. Поки що з близько 12 тисяч будинків столиці лічильниками обладнані 4 тисячі.
Серед інших проблем житлово-комунальної сфери в Києві, як і в країні в цілому, актуальні й такі. Як сказав Володимир Бондаренко, в Україні втрата води по дорозі до кранів становить 18 відсотків, тоді як у європейських країнах норма — 4,6 відсотка. Газ у нас на третину менш енергоємний, тобто дає менше тепла. Також депутат Київради розповів «УМ», що субсидія, яку отримують громадяни на сплату житла, — ілюзія, адже тарифи, за якими вони сплачують, усупереч заявам Прем’єра Арсенія Яценюка, не «економічно виправдані», а встановлюються бажанням політичної еліти. Тобто, фактично, пільга надається від вигаданої суми, і переплачують кияни нині, за словами Володимира Бондаренка, — удвiчi.