Антикорупційна поліція Сербії на другий день Різдва провела найбільшу з часу розпаду Югославії операцію і заарештувала приблизно 80 колишніх і чинних високопосадовців, включно з колишніми міністрами, повідомляє сербська газета «Бліц». Серед заарештованих, зокрема, колишній міністр сільського господарства, лісів та водних ресурсів, двоє колишніх високих співробітників міністерства внутрішніх справ, кілька чинних і екс-мерів міст та велика кількість керівників державних підприємств і фірм. Антикорупційні органи країни вдалися до такої масштабної операції у зв’язку із започаткованим 14 грудня процесом підготовки вступу Сербії до ЄС, в рамках якого країна взяла на себе зобов’язання подолати корупцію.
Міністр внутрішніх справ Небойша Стефанович повідомив, що заарештованим висунуті обвинувачення у зловживанні владою, відмиванні брудних грошей, злочинних махінаціях з державними землями та інших фінансових злочинах. Усі ці злочини були скоєні починаючи з 2004 року, а збитки від них оцінюються у 7,8 мільярда динарів (70 млн. доларів). Пан Стефанович також повідомив, що ще п’ятеро інших підозрюваних перебувають у розшуку, а інші 39 осіб були заарештовані раніше та перебувають під слідством.
Найбільшою «рибою» заарештованих є Слободан Мілосавлєвич, який iз травня 2007 року по липень 2008 року обіймав посаду міністра сільського господарства, лісового господарства та водних ресурсів, а раніше, з 2004 по 2007 рік, очолював Торгову палату. Заарештовано і колишнього помічника Мілосавлєвича — Добрівоє Суджума, якого обвинувачують у рейдерському захопленні виноградників та виноробного підприємства, які належали колишньому прем’єр-міністру Сербії Зорану Живковичу.
Також заарештовано колишнього главу урядової антикорупційної агенції Зорана Марковича. Оскільки більшість заарештованих належить до опозиційної Демократичної партії, то її лідер заявив, що арешти є політично вмотивованими. Вчора Верховний суд у Белграді встановив екс-міністру Мілосавлєвичу та ще трьом десяткам заарештованих запобіжний захід — арешт на 30 днів на час ведення слідства. Суд вважає, що в разі перебування на свободі обвинувачені можуть здійснювати тиск на свідків.