Судові слухання у справі полоненої української льотчиці Надії Савченко відкладено до 13 січня 2016 року. В останній день засідань ростовський суд відхилив скаргу захисту українки на продовження терміну її арешту. Українське Міністерство закордонних справ обурило рішення російської Феміди, що зухвало ігнорує статус Савченко як члена ПАРЄ, яка користується імунітетом. «Не витримують ніякої критики заангажовані і політично вмотивовані рішення суддів, які продовжують відхиляти більшість із клопотань адвокатів Надії Савченко з проханням долучити до матеріалів кримінальної справи докази, надані українською стороною процесуальним шляхом, що переконливо доводять її непричетність до висунутих російським слідством звинувачень. Такі дії так званого «російського правосуддя» призвели до чергового вимушеного голодування Надії Савченко і є прямою загрозою її життю», — йдеться у повідомленні українського відомства.
Тим часом уповноважений із прав людини в Росії Елла Памфілова заявляє про необхідність обміняти Савченко на арештованих в Україні росіян. За словами адвоката льотчиці Марка Фейгіна, питання обміну — це вже цілком серйозна річ, яку обговорюють у кулуарах Путіна і яка може бути реалізована.
До слова, до 13 січня побачення iз Савченко не дозволяються, тому її рідні намагаються отримати дозвіл через російського омбудсмана. «Як далі діяти? Я бачу, що Надію блокують. Є домовленості, щоб вона нічого не розповідала на пресу. Якщо раніше ми могли взяти у неї хоч якийсь там автограф, то зараз нічого, і це найстрашніше. Я хочу потрапити до неї, щоб зрозуміти, який далі план дій. Бо зараз нічого не зрозуміло», — коментує сестра української льотчиці Віра Савченко.
А ТИМ ЧАСОМ...
Минулими вихідними у Петербурзі відбулася низка опозиційних пікетів «Підсумки року». З десяток активістів руху «Солідарність» та інших організацій коаліції «Демократичний Петербург» вишикувалися на Невському проспекті з плакатами, які представляли ретроспективу головних подій минулого року. Серед найрезонансніших — убивство Бориса Нємцова, величезні терміни, на які були засуджені громадяни України Олег Сенцов та Олександр Кольченко, незавершений процес у справі льотчиці Надії Савченко, продовження агресивної політики Росії щодо України, війна у Сирії, конфлікт із Туреччиною, а також протести далекобійників.
Учасники пікетів також звернули увагу на арешт директора Української бібліотеки в Москві Наталії Шаріної та загрозу існуванню бібліотеки. Співголова петербурзького відділення «Солідарності» Ольга Смирнова з’єднала на своєму плакаті дві фотографії — спалення книг у нацистській Німеччині та спалення книг українською мовою в Криму. Учасники акції висловлюють впевненість, що в умовах інформаційної блокади та засилля державної пропаганди необхідно розповідати людям правду.