Уперше в Дніпропетровську під одним дахом зібрали унікальну колецію засобів зв’язку за 120-річну історію — від ХІХ до початку ХХІ століть. У Національному історичному музеї імені Яворницького представлено апарати Морзе, телеграфи, фонопори, стаціонарні й мобільні телефони та ще чимало цікавого: спеціалізовані шахтні та морські телефони, генерацію польових телефонів німецького, американського, радянського виробництва, колекцію стаціонарних апаратів 1920—1990-х років. Окрім цього, партнер заходу, один із найвідоміших телеком-операторів, презентував наймасштабнішу у Дніпропетровську музейну колекцію мобільних телефонів. Загалом на виставці представлено близько 300 експонатів, найстаріший з яких — апарат Морзе, котрий датується аж 1870-м роком.
Експозицію було створено на основі матеріалів музею та бібліотечних фондів, проте велику частину експонатів зібрали спеціально для виставки. Щось передали підприємства зв’язку Дніпропетровська. Відгукнулися на заклик музею надати експонати, документи, фотографії зі своїх особистих колекцій і мешканці міста.
«Однією з найважливіших цінностей у суспільстві є спілкування та комунікація, — каже директор музею Надія Капустіна. — Розвиток засобів зв’язку сприяє тому, щоб ми були ближче один до одного, щоб у нашій країні розвивався високотехнологічний бізнес, щоб люди отримували нові можливості для розвитку, навчання й робили своє життя кращим». На власні очі побачити в Дніпропетровську, як змінилися засоби зв’язку за сотню з чимось років, можна буде ще кілька місяців.