В Україні вперше централізовано закупили алотрансплантати шкіри
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Мандарини лікують та покращують настрій. (з сайта galka.if.ua.)
Мандарини — не тільки улюблені ласощі, що здатні і підняти, і навіяти передноворічний настрій. Медики, опираючись на наукові дослідження, стверджують: ці солодкі цитрусові оберігають організм від багатьох недуг. Адже речовини, що містяться в мандариновому соку і м’якоті, цілющі та дуже корисні.
Скажімо, в них удосталь вітаміну С і вітамінів групи В. Також тут є провітамін А, вітаміни P, K, D, а сік фруктів багатий на кальцій, калій і магній.
Мандарини, за висновками лікарів і дієтологів, допомагають очистити печінку, позбутися недоречного жирку на талії, зупинити дегенерацію клітин мозку при старечому слабоумстві. Французькі педіатри радять лікувати метеоризм у діток мандариновою олією (круговими рухами її втирають у животик).
Ці фрукти незамінні при застудних захворюваннях і грипу. Плоди і сік цитрусових містять компоненти, що згубно діють на патогенні віруси. Сік мандарина підтримує організм при підвищеній температурі, суттєво знижує ризик захворіти на рак легенів. При бронхіті та астмі цей фрукт також помічний. Аби очистити бронхи і легені від слизу, лікарі рекомендують випивати зранку склянку свіжого мандаринового соку. Корисний також відвар зі шкірок фруктів (у пропорції 1:10) — він пом’якшує кашель і справляє відхаркувальний ефект.
Мандаринотерапія допоможе побороти набряки. Ці плоди містять велику кількість фенолікової кислоти (синефрину), яка відома своєю протинабряковою і протизастійною дією.
Тим, хто має діабет, корисно пити відвар із шкірок мандаринів — він знижує рівень цукру в крові. Для його приготування необхідно зняти шкірку з трьох плодів середнього розміру і прокип’ятити в літрі води впродовж 10 хвилин. Проціджувати не обов’язково. Зберігайте відвар у холодильнику і пийте щодня як просту воду.
Мандариновий сік, завдяки високій концентрації фітонцидів, знищує певні види грибків. Якщо його регулярно втирати в уражену шкіру чи нігті, це справляє цілющий ефект.
Однак варто пам’ятати, що мандарини (як, зрештою, усі цитрусові) — досить сильні алергени, і зловживати ними небезпечно. Надмірне вживання «сонячних фруктів» може позначитися на травній системі. Про це важливо пам’ятати тим, хто має гастрит, виразку чи холецистит.
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Заяву про зменшення кількості медичних вишів зробили УМОН. Студенти медичних спеціальностей повинні отримувати базову вищу освіту у класичних ЗВО, а вже після цього навчатися на потужних медичних факультетах. >>
Чверть дітей віком від 7 до 9 років серед країн Європи, Західної та Центральної Азії мають надмірну вагу, зокрема 11% – ожиріння. >>
Спільно з Міністерством охорони здоров’я Міністерство оборони України представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яку впровадять до листопада 2025 року. Її мета — «змінити застарілу систему». >>
Перелік тестів, шкал аналізу та методик, за якими реабілітологи зможуть оцінювати функціонування пацієнта, що потребує реабілітації затвердило Міністерство охорони здоров’я України. >>