Ракета-носій Falcon 9, яка належить приватній фірмі SpaceX, стартувала в понеділок увечері за місцевим часом з космодрому Канаверал у штаті Флорида і через кільканадцять хвилин польоту вперше в історії безпроблемно приземлилася у тому ж місці. Як повідомив власник SpaceX, мільярдер Елон Маск, на Землю повернувся перший ступінь ракети, а другий виніс на низьку навколоземну орбіту 11 невеликих телекомунікаційних супутників.
Раніше такі спроби закінчувалися невдачами. 28 червня цього року сталася катастрофа ракети Falcon 9 під час виконання завдання доставити вантаж на Міжнародну космічну станцію. SpaceX повідомила наприкінці липня, що причиною аварії стало пошкодження сталевої підпори гелієвого резервуару. НАСА після виведення з експлуатації чотири роки тому своїх шатлів (космічних кораблів-човників) користується послугами приватних фірм — SpaceX i Orbital Sciences, з якими укладає контракти на доставку вантажів на МКС. Можливість багаторазового використання однієї і тієї ж ракети-носія значно здешевить такі місії.
А компанія швейцарського інженера та пілота Паскаля Жоссі Swiss Space Systems (S3) створює багаторазовий човник SOAR (Sub-Orbital Re-Usable Aircraft), який не має аналогів і здійснить справжню революцію в космонавтиці, повідомляє швейцарська інформагенція SRF. Коли компанія вперше оприлюднила в березні 2013-го плани створення такого корабля багаторазового використання, то реакція фахівців була скептичною. Однак тепер проект успішно просувається. Над ним працюють 200 фахівців компанії, а серед партнерів значаться солідні авіаційні та космічні корпорації з Франції, Швейцарії, Росії та Європейська космічна агенція. Бюджет проекту становить 250 млн. швейцарських франків на рік. Із часом швейцарське «космічне таксі» зробить польоти в космос буденною справою.