У номері за 22 вересня «УМ» повідомляла про те, що Ленінський районний суд Вінниці прийняв рішення про тимчасове — до 24-ї години 29 жовтня — припинення виходу «Вінницької газети» — комунального засобу масової інформації, засновником якого є міськрада та міськвиконком. Підставою для цього стало подання територіальної виборчої комісії по виборчому округу № 11, яка розгледіла в матеріалі «Проколи Петра Симоненка» від 7 вересня порушення вимог ст. 64 Закону «Про вибори Президента України». Слід додати, що подання було ініційоване довіреною особою Симоненка — народним депутатом України Віктором Петровим.
Вердикт iще не був остаточним, оскільки редакція звернулася з апеляційною скаргою до вищої судової інстанції. В апеляційній заяві вказувалось, зокрема, що суд «позбавив редакцію МКП «Вінницька газета» права належної підготовки до судового засідання та захисту». Річ у тім, що, згідно зі статутом підприємства, представляти інтереси редакції в суді уповноважений тільки головний редактор, який на момент отримання повістки (за один день до судового засідання) та розгляду справи перебував у кількаденному відрядженні, а заступник редактора, який прийшов до суду, не мав ні повноважень, ні довіреності. Він звернувся до суду з письмовим клопотанням перенести слухання справи на пізніший час, але це не взяли до уваги.
В апеляційній скарзі згадувалися також інші серйозні аргументи. Наприклад, суд зазначив у рішенні, що він «приходить до висновку, що дана публікація носить агітаційний характер, та оцінює передвиборчу програму кандидата на пост Президента України — П. Симоненка», а це комунальним ЗМІ заборонено. Тоді як, за переконливим твердженням апелянта, «ні на момент виступу на прес-конференції Симоненка, ні на момент виходу газети, ні на момент розгляду справи в суді виборчої програми Симоненка не опубліковано. Вона має бути опублікована лише 22.09.2004 року».
Редакція «Вінницької газети» очікувала, що апеляційний суд Вінницької області розставить крапки над «і» — скасує рішення місцевого суду й постановить власне рішення, яким відмовить у задоволенні подання. Однак події розгорталися зовсім не так, як сподівався колектив. Апеляційний суд «засилив» рішення про тимчасове припинення видання газети, чим фактично шокував журналістську спільноту області (та й, напевно, не тільки) — тут такого ще не було.
Описані юридичні ігри були б не зовсім зрозумілими, якби не враховувати політичні складники. А вони полягають, либонь, у тому, що «Вінницька газета» дозволяє собі забагато вільнодумства. Зокрема, у призвідці всіх лих — матеріалі «Проколи Петра Симоненка» — завідувач відділу «ВГ» Олександр Дмитрук дозволив собі звернути увагу на такі об'єктивні особливості поведінки лідера комуністів на прес-конференції: «Чи не всі відповіді Петра Симоненка зводилися до одного — паплюження свого конкурента Віктора Ющенка. Якщо деяких інших він чіпав по дотичній, то Віктора Андрійовича в прямому сенсі товк словами, не дотримуючись ніяких правил. Якби з його уст прозвучало, що зменшення чисельності пінгвінів в Антарктиді сталося з вини Ющенка, то це нікого не здивувало б». Так що тут одним пострілом убивають одразу двох політичних зайців: і невгодна владі газета замовкає, й іншим ЗМІ недвозначно вказано, що може статися, якщо, крий Боже, не те оприлюднять.
Поки судове рішення офіційно не було передане редакції, вона продовжувала готувати наступний номер і сподівалася, що він вийде в світ вчасно, як, можливо, і наступний. Але кілька тижнів тисячі читачів «Вінницької газети» все-таки зоставатимуться без улюбленої газети, що навряд чи додасть комуністам рейтингу в регіоні. Адже на президентських виборах життя не закінчується.