Покласти край стихійній торгівлі й торгівлі «з землі» може відкриття ринків нових форматів — де співіснуватимуть традиційний продаж сільгоспродукції та сучасні супермаркети. Про це під час відвідин нового «Баzar на Лісовій» сказав мер столиці Віталій Кличко. Мер Києва наголосив, що першочергова мета чиновників — перевести хаотичну торгівлю в цивілізоване русло. «Ми повинні покласти край стихійній торгівлі і торгівлі «з землі», коли продавці не несуть жодної відповідальності за якість товару», — наголосив градоначальник.
Жителів Києва натомість обурюють такі слова. Найперше, бо й з бабусь, що привозять у столицю на продаж по кілька кілограмів городини, «данину» збиратимуть. «Віталя якусь дурню ляпнув, — пише на своїй сторінці у соцмережі киянин Євгеній Андросенко. — В Києві проходять постійні ярмарки, кожної суботи, там тисячі торговців, усі торгують приблизно як на хаотичному, торгують 99% перекупникiв, ніякої відповідальності за якість товару. І все це під «дахом» КМДА. Може, треба розпочати з ярмарків? І, до речі, там зараз «нормально» беруть «містові». А при Космосі (Леонідові Черновецькому. — Авт.) «примушували» виробників приїжджати на такі ярмарки та продавати дешевше, «містових» не брали».
Віталій Кличко наголосив тим часом, що кожна людина повинна мати можливість торгувати на ринках нового типу і сплачувати чесно податки до бюджету міста. Столичний мер переконує, що на ринках такого типу переважно торгуватимуть виробники продукції, а не перекупники, а покупці, зі свого боку, матимуть можливість купити товари дешевше. «Якісний сервіс, низькі ціни і якісний продукт — це те, що важливо, і це те, що ми маємо забезпечити киянам», — говорить Віталій Кличко гаслами.
«Просто з цікавості порівнював ціни на ринку «Лівобережний» з цінами на стихійному базарчику під магазинами на вулиці Ентузіастів. Так от, ціни і там, і там однакові. І, до речі, торгують на стихійному справді виробники, з року в рік одні й ті ж самі. І якщо й платять, то «ліві податки» тим, хто їм дозволяє в цьому місці торгувати. Хоча я також не уявляю, як супермаркети потерплять під своїми стінами конкурентів з дешевшою і якіснішою продукцією, хіба що ціни диктуватимуть вони», — ділиться думками з «УМ» киянин Олександр Горбатюк.
Нагадаємо, ще влітку Віталій Кличко для столичних журналістів жваво розповідав про незаконний бізнес торговельників у Києві та необхідність його знищення. А пізніше жертви-підприємці з усіх сил відстоювали своє право на законну торгівлю у так званих малих архітектурних формах — кіосках. Уже тоді це викликало шквал обурень у народі, адже ніхто не бачить прозорої системи надання дозволів й оподаткування. Виявилося, що після наказу мера знести незаконні МАФи під удар потрапили навіть ті підприємці, які мають усі необхідні дозволи на торгівлю.