Україну цього тижня притрусить снігом. За даними Укргідрометцентру, до нас суне антициклон з Атлантичного океану, проте довго радувати снігом зима ще не збирається. «Через нестабільність температурного режиму очікувати потрібно переважно мряки та мокрого снігу, налипання якого спричинить складну ситуацію на дорогах», — повідомляє «УМ» директор Українського гідрометцентру Микола Кульбіда. За його словами, незначний плюс на термометрі посприяє швидкому таненню опадів, а зниження температур уночі спричинить ожеледицю, тож найближчим часом особливо пильними до примх природи слід бути водіям.
Цього тижня температура повітря вдень у середньому по країні очікується в межах +2...+4 градуси; нічні показники будуть від 0 градусів до +2°. Вітер південно-західного напрямку 7-12 м/с, повідомляє гідрометцентр. У західному регіоні вітер південно-західного напрямку 7-12 м/с, мокрий сніг із дощем. В Івано-Франківській, Чернівецькій областях удень +3...+5°, вночі 0...-2°. У Закарпатській області — вдень +2...+4°, вночі -1°. У Хмельницькій, Волинській, Рівненській, Тернопільській, Львівській областях — +3...+5, вночі — -1. У Вінницькій області — вдень +3...+5, вночі +1...+3. На півночі країни вітер південно-західного напрямку 7-12 м/с, дощ iз мокрим снігом. У Чернігівській області — вдень +1...+3, вночі -1. У Житомирській, Сумській, Київській областях — вдень +2...+4, вночі 0...+2. У східному регіоні вітер південно-західного напрямку 7-12 м/с, переважно без опадів. У Дніпропетровській і Луганській областях — удень +1...+3, вночі -1. У Донецькій, Харківській областях — удень +2...+4, вночі -1. У центральній частині України вітер південно-західного напрямку 7-12 м/с, без опадів. У Черкаській області вдень — +2...+4, вночі 0...+2. У Кіровоградській і Полтавській областях — удень +1...+3, вночі до -1. На півдні країни вітер південно-західного напрямку 7-12 м/с, хмарно, без опадів. У Херсонській області — вдень +3...+5°, вночі -1°. У Запорізькій області — вдень +2...+4°, вночі -1°. У Миколаївській та Одеській областях — удень +4...+6°, вночі 0°. За словами пана Кульбіди, морозної та сніжної погоди слід очікувати вже аж після Нового року.
Радять берегти своє здоров’я і лікарі. «Людина при прогнозованій нестабільній погоді відчуває значне навантаження на терморегуляційну систему, виникає ризик перегріву організму. Можуть бути різкі зміни емоційної активності, апатія, напади головного болю, зниження працездатності, а також неуважність, швидка втомлюваність. У таких випадках потрібно більше часу проводити на свіжому повітрі та навантажувати організм незначними фізичними вправами», — радить читачам «УМ» сімейний лікар Валентина Роженю.
За церковним календарем, 19 грудня вшановується пам’ять святителя Миколи. За народними прогнозами, цього дня мають бути другі морози — Миколині: «На Студеного Миколу снігу навалить гору». Якщо на свято Миколи була відлига, спостережливі народні синоптики посилались на витівки поспішної зими: «Привезли зиму на санях до Миколи, ось тобі і довгождана відлига». Погода цього дня віщувала погоду на весняного Миколу (22 травня): «Скільки дає день Миколая снігу, стільки буде трави на Миколу теплого».