Більшість зброї, яку мають тепер у своєму розпорядженні джихадисти «Ісламської держави» («ІД»), походить з арсеналів іракської армії, стверджує організації «Міжнародна амністія» в оприлюдненому вчора звіті. Велика частина озброєння потрапила до рук бойовиків зі складів іракської армії в Мосулі. Угруповання захопило друге за чисельністю місто в Іраку в червні минулого року. Крім того, джихадисти скористалися контрабандою зброї, яка процвітала в регіоні з часів ірано-іракської війни в 1980-ті роки.
Звіт базується на аналізах експертів, які вважають, що джихадисти мають «великий і смертоносний арсенал», який використовується ними для здійснення масштабних воєнних злочинів в Іраку та Сирії. Зі звіту випливає, що зброя, яку використовує «ІД», була розроблена і виготовлена у понад 20 країнах світу, зокрема у США, Росії, Китаї та європейських країнах. Правозахисники з «Міжнародної амністії» закликають до повного ембарго на постачання озброєнь і боєприпасів у райони, де ті можуть потрапити в руки ісламістів.
Війна в Сирії триває вже понад чотири роки, а коаліція під керівництвом США розпочала атаки на позиції терористів «Ісламської держави» у вересні 2014 року. Франція, яка є її учасником, інтенсифікувала удари після листопадових терористичних замахів у Парижі, відповідальність за проведення яких узяла на себе «ІД». Минулої середи перші удари по позиціях джихадистів у Сирії здійснила Велика Британія, яка до цього бомбардувала лише цілі «ІД» в Іраку. Кілька днів тому узгодила план приєднання до коаліції проти «ІД» у Сирії й Німеччина. Окремих авіаударів завдає, починаючи з 30 вересня, Росія, хоча Захід стверджує, що головною метою дій Москви є не боротьба з «ІД», а винищення противників підтримуваного Кремлем сирійського президента Башара аль-Асада.