Близько першої години ночі 8 грудня, начебто за згодою учасників акції енергетичної та продовольчої блокади АР Крим, до електросистеми підключили лінію ВЛ 220 кВ Каховська—Титан, від якої живляться два райони Херсонської області — Каланчацький та Чаплинський. Вiд моменту знеструмлення ці два райони області забезпечувалися електроенергією за резервною схемою, яка неодноразово аварійно вимикалася, особливо протягом останнього тижня, повідомляє прес-служба Херсонської ОДА. Це включення лінії — перший крок до відновлення нормальної схеми функціонування ПС Каховська, від якої залежить енергозабезпечення значної частини Херсонської та Миколаївської областей. «Активісти акції, з якими ми постійно ведемо діалог, залишаються на місці, де стався підрив електроопор і охороняють дві інші пошкоджені ЛЕП», — уточнив Віталій Спижов, в. о. голови Чаплинської районної державної адміністрації
Тим часом глава штабу «Громадянської блокади Криму» Ленур Іслямов заявляє, що на лідерів Меджлісу кримських татар Мустафу Джемілєва і Рефата Чубарова почала тиснути міжнародна спільнота через блокаду Криму — з метою припининення блокування. Він зазаначив, що в Криму назріває гуманітарна катастрофа, а на Джемілєва і Чубарова чиниться дуже сильний тиск і з боку офіційної влади України, і з боку міжнародної спільноти, зокрема Франції та інших країн. «Вони до кінця нас не розуміють», — резюмував опальний бізнесмен, на якого у Росії заведено кримінальну справу.
«Ми задоволені, що український політикум перейнявся нашими вимогами і прагненнями, і що в законодавчій площині будуть прийматися рішення, щоб заборонити рух вантажних фур на територію, окуповану ворогом», — каже Ленур Іслямов. І додає: «Також мені б хотілося, щоб у ВР у законодавчій площині був прийнятий закон про заборону енергопостачань на окуповану територію».
Учора в одному з ефірів голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров назвав «успішною» торговельну блокаду Криму, яка стартувала ще у вересні на адміністративному кордоні з півостровом. «Торговельна блокада завершилась успіхом, — упевнений він. — Будуть установлені дуже чіткі і жорсткі параметри можливості провезення особистих речей, щоб це не перетворилось на торгівлю». Втім голова Меджлісу визнав: «Нам не вдається звільнити політичних заручників, нам не вдається домогтися, щоб у Криму, можливо, була міжнародна місія, яка б моніторила права людини».