Написати до газети змусив молодий політик, у якого я залюблений і який здивував наміром подолати корупцію кавалерійським наскоком. Пропонується проста, як сокира, процедура — посадити кількох високопосадовців, інші злякаються і перестануть брати хабарі й розкрадати бюджет... Це — маніловщина: якби все було так просто, то не було б рецидивістів, не було б сексуальних маніяків, не було б тисяч смертних вироків у США чи Китаї, не було б банківських хакерів та інших віртуозів тихого грабунку тощо. Корупція — супутник влади грошей і комерційної таємниці, їхній ідол — мамона. «Урожай» корупції залежить від морального стану суспільства, власне, від наявності таких категорій, як інтелігентність, шляхетність, моральність, богобоязливість, честь, гідність... Чи діють вони в глобальному світі і, головне, в Україні?..
Із цієї позиції уряд пана Яценюка дійсно «найкращий». Суспільство, доведене до крайньої межі зубожіння, позбавлене одного з фундаментальних прав — права на працю, права заробляти собі на життя, починає мріяти про диво, яке дасть шанс вижити будь-яким чином. Замість задіяння всіх національних ресурсів для зміцнення держави, що стало б надійним щитом від агресора, країну довели до стану дистрофіка, який стоїть із простягнутою рукою на міжнародних перехрестях, залізаючи в борги і втрачаючи суверенітет. Лякаючи Путіним, фактично веде країну до дежавю 2005 року і Партії регіонів («Опозиційного блоку»). Посадивши чиновника, народного депутата на середньостатистичну зарплату, уряд підштовхує їх на корупційний «підробіток». Боятимуться, але крастимуть, вдосконалюючи «технології» і ретельніше підбираючи кадри — злидні поганий союзник шляхетності.
Моральність... Девальвація цієї винятково людської якості особливо рельєфно проявляється на тлі перетворення сексу з природної потреби, в основі якої лежить інстинкт продовження популяції, на предмет гламуру, піару, реклами і, зрештою, на галузь бізнесу; мораль із переліку достоїнств людини вилучена як непотріб.
Богобоязність... 6-та заповідь Закону Божого вимагає «Не вбивай»... На виконання цієї вимоги у більшості країн світу заборонена смертна кара за кримінальні злочини, а іншою рукою освячені вже сучасні Хрестові походи проти «невірних», у яких гинуть тисячі ні в чому не повинних людей... «Не кради... Не жадай дому ближнього свого, не жадай жони ближнього, ані худоби його, ані всього, що у ближнього твого» (заповіді 8 і 10). Із літописних, історичних, літературних джерел ми дізнаємося, що ці заповіді колись шанувались. Але так було тоді, коли священики були моральними авторитетами, жили серед пастви і життям пастви. А коли нині «святі отці» живуть у гарних квартирах, тоді як мільйони не мають ніякого житла; на Божу службу їздять на «мерсах», тоді як паства не може оплатити проїзд у міському транспорті; коли святі отці потрапляють у скандали, пов’язані з педофілією тощо, то їхні проповіді перетворюються на камуфляж для мамони, якому за компанію служать священики всіх конфесій, проігнорувавши заповіді своїх богів. Старі західні демократії обросли гріхами, як днище старого корабля мушлями, що затягують у вирву...
Воскресла українська нація, як немовля, гола й невинна, з неї можуть бути люди, якщо на політичну арену вийдуть моральні, кваліфіковані й щирі вихователі. А поки що, штучно обвішана чужими гріхами, вона йде на дно. Тим часом закони Всесвіту сприяють повнокровному відродженню української нації. Річ у тім, що, за слов’янським ведичним календарем, 22 вересня 2012 р. закінчилася галактична ніч Сварога й розпочався галактичний світанок із наступним переходом у галактичний день, який має інший енергетичний вплив на біологічні об’єкти, зокрема сприяє силам добра. Цей феномен не залежить від політиків чи інших земних сил, це залежить винятково від положення осі земної орбіти відносно центру галактики. Це даність від усієї біосфери, у тому числі для кожної людини. Отже, наші рідні Боги сприяють нам, справа за нашим сумлінням. Якщо ми — патріоти своєї землі, то мусимо пам’ятати, що ми не можемо розпоряджатися нею на свій кон’юнктурний розсуд: вона належить і нам, і минулим, і прийдешнім поколінням. Від нас, нині сущих, залежить, чи майбутні покоління згадуватимуть нас незлим тихим словом чи брутальною лайкою...
Анатолій ЛЮДВИНСЬКИЙ
Полтава