Кандидат від опозиційних ліберально-консервативних сил та діючий мер Буенос-Айреса Маурісіо Макрі, за попередніми підрахунками, переміг у другому турі президентських виборів в Аргентині, який відбувся в неділю, повідомляє інформагенція «Ассошiейтед пресс». За результатами підрахунку 98 відсотків голосів виборців, Макрі — лідер партії «Республіканська пропозиція» — отримує 51,45 відсотка голосів, а кандидат від правлячого лівоцентристського альянсу «Фронт за перемогу» та колишній віце-президент країни Даніель Скіолі — 48,55 відсотка. Скіолі визнав поразку та привітав Макрі. Щоб відзначити перемогу, пан Макрі станцював на сцені у своєму штабі в Буенос-Айресі й подякував своїй команді за підтримку.
Перемога в другому турі засвідчила поворот у симпатіях виборців до пана Маурісіо Макрі, який у першому раунді програв своєму супернику. Ще в жовтні опитування свідчили на користь пана Сціолі, близького до президента Крістіни Кіршнер. Але вже напередодні голосування соціологи пророкували мерові Буенос-Айреса впевнену перемогу. «Сьогодні історичний день, — сказав Макрі, звертаючись до тисяч прихильників. Це зміна епохи». Вибори поклали край періоду правління Пероністської партії в Аргентині та «епосі Кіршнерів» після 12 років правління подружжя: Нестора Кіршнера з 2003 по 2007 рік і його дружини Крістіни Фернандес Кіршнер iз 2007 по 2015 рік.
Перемога кандидата від правоцентристської коаліції може означати перехід Аргентини до більш вільного ринку та зменшення втручання в економіку з боку держави, адже новим президентом Аргентини стане син одного з найбільших багатіїв цієї країни. Перш ніж піти в політику, 56-річний Маурісіо Макрі й сам успішно вів бізнес. Він ішов на вибори з обіцянками привабити нові інвестиції в ослаблену економіку країни, боротися зі злочинністю й корупцією. Економічна реформа має стати пріоритетом номер один для нового лідера країни, однак він майже не згадав про це у своїй переможній промові, повідомляє кореспондент Бі-Бі-Сі в Аргентині Ваєр Дейвіс. За його словами, Аргентина нині розділилася. Більшість представників білого населення із середнього класу, які прийшли на мітинг переможця, сподіваються на значно ліберальніший і відкритіший економічний клімат. Тоді як робітничий клас побоюється реформ у соціальному забезпеченні.