У Гвінеї, яка два останні роки потерпала від лихоманки Ебола, вилікувано останнього зараженого пацієнта, повідомили у понеділок представники гвінейської служби охорони здоров’я. Це народжений 19 днів тому хлопчик. Немовля було заражене в утробі матері, яка померла при пологах. Дитину виписали у понеділок зі шпиталю столиці країни Конакрі. Ще 68 осіб, які мали контакт з останніми зараженими та були зараховані до групи ризику, повернулися додому зі шпиталю ще в неділю та якийсь час ще перебуватимуть на домашньому карантині, повідомляє «Рейтер».
Це означає, що Гвінея — остання з країн, яку зачепила епідемія, може тепер розпочати 42-денний перехідний період. Якщо впродовж цього часу не буде виявлено нових випадків хвороби, то епідемія буде визнана такою, що згасла. Ще в жовтні в цій країні була невелика перерва в епідемії, але через два тижні Всесвітня організації охорони здоров’я поширила повідомлення про два нові виявлені випадки гемороїдальної лихоманки. В сусідній країні Сьєрра-Леоне кінець епідемії оголосили 7 листопада.
Вірус Ебола — це загальна назва для п’яти видів роду Ebolavirus, яких належить до родини філовірусів. Вірус був виділений в районі річки Ебола (Заїр), тому й отримав таку назву. Хвороба поширюється через безпосередній контакт з кров’ю чи іншими мокротами заражених людей та тварин. Вірус не розповсюджується повятряно-крапельним шляхом. Остання епідемія розпочалася у грудні 2013 року на півдні Гвінеї, звідки поширилася на Ліберію та Сьєрра-Леоне. Внаслідок цієї епідемії У Західній Африці померли (станом на червень цього року) понад 11 тисяч осіб, а загалом були заражені і захворіли майже 26,8 тисячі людей.