Поламані дерева, розтрощені автомобілі, зірвані дахи — таких збитків завдав одеситам ураганний вітер, який лютував на території області в понеділок 16 листопада. Синоптики повідомляли, що швидкість вітру сягала більше 12 м/с.
Особливо постраждали дерева і все те, що під ними в той час перебувало. У прес-службі міськради підрахували, що всього по місту завалилося 21 дерево, як наслідок — постраждало кілька невдало припаркованих автомобілів, лінії електропередач. Але одеситів більше стривожила тополя, яка впала прямо на ігровий майданчик біля дитячого садка, розтрощивши альтанку. На щастя, через погану погоду діти в той момент перебували у приміщенні.
Це не вперше старі дерева падають на голови і майно містян. Минулого разу під час схожого буревію через гілкопад було госпіталізовано кілька одеситів із переломами та струсами. Тоді комунальні служби обіцяли розібратися з проблемою. Втім підрізанням сухостою так ніхто і не опікувався. Тепер голова КП «Одестранспарксервісу» Сергій Дубенко змушений робити абсурдні заяви — зокрема, коментуючи ситуацію журналістам, він пообіцяв «найближчим часом» прибрати велику гілку, яка перекрила майже всю вулицю Катерининську в самому центрі міста і паралізувала рух. За словами чиновника, «найближчий час» настане на цьому тижні, максимум — на наступному.
Цього разу від наслідків урагану, за офіційною інформацією, постраждала лише одна жінка. Їй на голову впала азбестова труба. Постраждалу з травмами доправили до міської лікарні, де діагностували важкий струс мозку. Зараз вона перебуває у комі. Рятувальники всіма силами намагалися запобігти новим подібним трагедіям. Вони, зокрема, вчасно зняли великий металевий лист, який упав на дерево з багатоповерхівки і загрожував життю пішоходів.
Окрім руйнування міської інфраструктури, шквальний вітер посприяв і природним катаклізмам. Масштабна пожежа виникла на заповідних територіях у дельті Дністра. Сильний північний вітер лише збільшував швидкість загоряння сухих плавнів.
«Площа, охоплена пожежею на території заповідного урочища «Дністровські плавні» та в межах Нижньодністровського національного природного парку, наразі не відома. Потрібна серйозна протипожежна профілактика, чіткий моніторинг усієї служби охорони національного парку, особливо в дні, коли посилюється вітер», — прокоментував еколог, доктор біологічних наук Іван Русєв.
Це не перша пожежа у плавнях заповідника за останній місяць. За підрахунками еколога, всього у 2015-му там згоріло вже більш ніж 6000 гектарів рослинності.