Майже три місяці, як воєнний суд Ростова-на-Дону приговорив українського режисера Олега Сенцова до двадцяти років колонії суворого режиму. Утім українські активісти та діячі культури залишаються солідарними з полоненим і намагаються всіляко підтримати його. Організаційний комітет Національної премії України імені Тараса Шевченка номінував кінорежисера на здобуття щорічної Шевченківської премії в галузi кiно.
Напередодні у малому залі Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка відбулася прем’єра вистави за п’єсою Олега Сенцова «Номери». Постановку показали в рамках програми «На війні не втрачають друзів, або Російський десант». Показ «Номерів» став благодійним: організатори традиційно збиратимуть кошти на підтримку Олега Сенцова та його родини. Слід зазначити, що перший раз твір читали в листопаді минуло року в московському театрі документальної п’єси «Театр.doc».
Тим часом у Міністерстві закордонних справ України створили галерею портретів українських політв’язнів у Росії. Відтепер, прямуючи до переговорних кімнат, зарубіжні гості відомства бачитимуть портрети та імена утримуваних у Росії Надії Савченко, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Олексія Чирнія, Геннадія Афанасьєва, Миколи Карпюка, Станіслава Клиха, Сергія Литвинова, Валентина Виговського та Юрія Солошенка. Цей проект став продовженням співпраці дипломатичного відомства з громадською правозахисною організацією «Євромайдан СОС» у рамках кампанії #LetMyPeopleGo iз метою залучення уваги наших міжнародних партнерів до проблеми українських політв’язнів у Росії. «Це наш сигнал, що не можна забувати про українських громадян і потрібно спільно вимагати від Росії їх звільнення. Це не просто символізм, це публічна дипломатія в дії», — зазначає посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба.
ДО РЕЧІ
Конституційний суд Росії відмовив у розгляді скарги Олега Сенцова. Адвокати українця оскаржували норму Кримінально-процесуального кодексу, яка надає слідчому право брати підписку про нерозголошення з учасників кримінальної справи.На думку одного з адвокатів українського режисера Дмитра Дінзе, підписка не дозволяє йому використовувати матеріали кримінальної справи Сенцова для звернення до Європейського суду з прав людини. Крім того, слідство обмежило захист у можливостях надання інформації ЗМІ. Конституційний суд РФ не став розглядати скарги і зазначив, що слідчий має право самостійно вирішувати, які дані і в якому обсязі можна оприлюднювати.