Щодоби в Україні на дорозі гине не менше 8 людей. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щорічно в результаті дорожньо-транспортних пригод гине близько 1,3 мільйона осіб і ще 50 мільйонів людей одержують травми і стають інвалідами, йдеться в «Глобальній доповіді про стан безпеки дорожнього руху у світі 2015» від ВООЗу. І, незважаючи на всю, здавалось би, очевидність небезпеки, люди продовжують гинути на дорогах.
Вшановувати пам’ять жертв дорожніх аварій уперше запропонували представники британського благодійного фонду допомоги жертвам ДТП Road Peace у 1993 році. У 1998 році День пам’яті вийшов за межі Європи і з’явився на інших континентах. У 2005 році у своїй резолюції Генеральна Асамблея ООН закликала все співтовариство визнати Всесвітній день пам’яті жертв дорожніх аварій і відзначати його в третю неділю листопада.
Тим часом у ДАІ оприлюднили статистику аварійності за перше півріччя 2015-го, згідно з якою на дорогах сталося 59,8 тис. аварiй. Це без урахування території Криму та непідконтрольних Україні територій на сході. Причому, за аналогічний період минулого року ця цифра була відчутно більшою — 76,3 тис. ДТП. У Департаменті ДАІ пояснюють: причини зниження загальної кількості ДТП різні. «Наприклад, у районах, наближених до зони бойових дій, скоротилася активність авторуху. Крім того, в нинішній статистиці немає повних даних про аварійність у Донецькій і Луганській областях, частина яких окупована, і по Криму. Але на зниження аварійності вплинула і наша профілактична робота — адже якщо на певній ділянці траси ситуація загострюється, то ми вживаємо заходів: ставимо знаки і патрулі», — прокоментувала тенденцiю речниця ДАІ України Інна Котула.
У ДАІ переконані, що більшість аварій відбуваються через «підрізання», сон за кермом і пияцтво. Окрім цього, часто аварії провокують і самі пішоходи-шибайголови. Втім, якщо зазвичай винуватцем ДТП був здебільшого людський фактор «водій-пішохід», то останнім часом спостерігається тенденція через незадовільний стан дорiг: у Вінницькій, Запорізькій, Рівненській, Харківській, Хмельницькій, Херсонській і Чернігівській областях почалося різке зростання кiлькостi аварій саме за цим критерієм, зазначили в ДАІ.