Учора прем’єр-міністр Великої Британії Девід Камерон у листі до глави Ради Європи Дональда Туска виклав умови, за яких Британія може залишитися в складі Євросоюзу. Тим самим розпочалися офіційні переговори між Лондоном і Брюсселем стосовно можливого процесу Брексіту (поєднання слів Британія і ексіт, тобто «вихід») — виходу Великої Британії зі складу ЄС. Текст листа Камерона до керівництва ЄС ще не оприлюднено, але британська газета «Телеграф» зі своїх джерел дізналася про викладені в ньому вимоги британців. Лондон має намір отримати від партнерів по ЄС гарантії, що Євросоюз відмовиться від записаного в його засадничих документах положення про «постійне поглиблення інтеграції». Велика Британія бажає бути виключеною з усіх планів стосовно можливої федералізації ЄС. З точки зору Лондона, також обов’язковою мала б бути чітка засада, що ЄС є «союзом багатьох рівноправних валют», а не лише євро.
Позавчора в промові перед Союзом британської промисловості Камерон заявив, що лише збереження теперішнього союзного статус-кво вже не задовольняє Лондон. Британський прем’єр повторив, що якщо Велику Британію звільнять від вимог «постійного зміцнення союзу» та гарантують їй «зменшення інтеграційного тиску», то він iз задоволенням розпочне кампанію за те, щоб його країна залишалася у складі Європейського Союзу. Він наголосив, що вимагає від Брюсселя лише податливості у відносинах iз Лондоном. «Якщо ЄС виявиться достатньо зговірливим, то ми залишимося у його складі, але якщо ні, то ми будемо змушені поставити собі запитання: а чи для нас ця організація?» — заявив Камерон, наголосивши, що ставиться до цієї справи надзвичайно серйозно.
Окрім того, влада в Лондоні наполягає на реформі інституційної системи Євросоюзу, яка б призвела до рівноправного статусу всіх 19 членів зони євро та дев’яти країн, які залишаються за межами спільної європейської валюти, визнаючи за останніми рівноправний статус та представництво в інституціях ЄС. Вимоги Лондона у найближчі тижні будуть обговорені європейськими урядами. Ключова дискусія на цю тему має відбутися на грудневому саміті ЄС у Брюсселі. Очікують, що референдум у справі виходу Великої Британії зі складу ЄС буде призначений на осінь 2016 року.