Тепер усім любителям кидати сміття під ноги собі та оточуючим чи клеїти свої оголошення на все, що не рухається, треба добре подумати, перш ніж зробити це знову. Адже підприємців, які погано утримують ввірену їм територію, чи осіб, котрі захламлюють її недоречною рекламою, вирішили штрафувати. Від початку року таких порушників виявилось 1600, із них 400 — приватні підприємці, повідомили у Київміськадміністрації.
«Підтримувати благоустрій та порядок у місті повинні всі, незалежно від того, це фізичні чи юридичні особи, підприємці чи інші організації, що здійснюють у місті свою діяльність, заробляють гроші, — сказав заступник голови КМДА Петро Пантелєєв. — Якщо на території неприбране сміття, незаконно встановлені майданчики, що заважають киянам ходити тротуарами, а головне — порушники не реагують на зауваження та приписи, ми змушені застосовувати жорсткі методи покарань». Штрафні санкції часто застосовують до підприємців, які встановлюють самовільно кафе чи торгові точки, незаконно розміщують літні майданчики кафе, утворюють сміттєзвалища чи не мають сміттєвих урн.
Як відомо, для юридичних осіб штраф за порушення благоустрою може становити від 850 до 1700 гривень, для фізичних осіб — від 340 до 1360 гривень. Сума штрафу для порушника залежить від того, наскільки оперативно було усунено порушення. «Були випадки, коли особа розмістила рекламу в непризначених для цього місцях — на стовбурах дерев, на стовпах тощо. Ця людина ще до засідання комісії самотужки видалила незаконну рекламу, тож їй призначили мінімальний штраф — 340 гривень, — зазначив Петро Пантелєєв. — Якщо ж після складання протоколу винуватець самотужки не усуває порушення, йому призначають максимальний штраф — до 1700 гривень. Тож дисципліна грає не останню роль у мірі покарання, що застосовується до порушника». Водночас порушників, які не реагують на попередження і не сплачують штрафів, штрафуватимуть повторно.
Від початку 2015 року адміністративна комісія Київської адміністрації призначила штрафів на суму понад 1,3 мільйона гривень за порушення благоустрою. Близько 90% штрафів уже сплачено до бюджету Києва.