ІНа недільних парламентських виборах у Хорватії перемогла, за попередніми результатами, консервативна опозиційна коаліція на чолі з партією Хорватський демократичний союз (ХДС), яка здобула 59 із 151 парламентського місця. Теперішня владна коаліція на чолі з Соціал-демократичною партією (СДП) прем’єр-міністра Зорана Мілановича виборола 56 парламентських місць. Результат не задовольняє ні переможців, ні переможених, оскільки для самостійного формування уряду потрібно мати мінімум 76 парламентських мандатів.
Сенсацією виборів став результат новоствореної виборчої коаліції «Міст», яка об’єднала в собі незалежних кандидатів і виборола 19 парламентських місць, здобувши таким чином «золоту акцію». Право першої спроби сформувати новий уряд буде надано лідеру переможців-консерваторів Томіславу Карамарко, який уже почав «обробляти» лідерів «Мосту» з пропозицією вступити в коаліцію з його політичною силою. Представники «Мосту» після оголошення попередніх результатів виборів поки що дотримуються своєї передвиборчої обіцянки не вступати до жодної коаліції. Якщо консерваторам не вдасться домовитися з «Мостом», то право формування уряду буде передане теперішньому прем’єру Зорану Мілановичу. І його завдання буде не з легких, оскільки, окрім згаданих трьох великих партій, до парламенту потрапили ще п’ять політичних сил, кожна з яких набрала від одного до трьох мандатів. До законодавчого органу також пройшли за конституційними квотами три представники сербської національної меншини та ще п’ять представників інших національних меншин Хорватії. Хорватські аналітики вже підрахували, що є до тисячі математичних варіантів формування більшості і, відповідно, уряду.
Нинішні парламентські вибори в Хорватії є першими після приєднання країни до Євросоюзу в 2013 році. Основними питаннями цих виборів стали економічна криза та проблема мігрантів. За останні кілька місяців невелика Хорватія стала перевалочним пунктом для багатьох тисяч біженців на шляху до багатших держав ЄС. Аналітики розглядали це голосування як своєрідний референдум хорватів щодо здатності уряду Мілановича впоратися з кризою біженців. Під час передвиборчої кампанії демократи обіцяли більш жорстку політику щодо прибульців.