10.11.2015

Хокей

Олександр Савицький виграв перший турнір на чолі збірної України. Нашій національній команді не було рівних на «Єврочелленджі» в румунському місті Галац. Щоправда, склад учасників виявився слабшим, ніж планувалося попередньо.

На льоду «Дунаря-арени» «синьо-жовті» обіграли дві збірні господарів та Нідерланди із загальним рахунком 15:1. Голкіпер української команди Едуард Захарченко зробив два «шатаути» й віддав одну результативну передачу. А капітана нашої збірної Віктора Захарова оргкомітет назвав найкращим нападником турніру.

«Єврохокейчеллендж» (Галац). Румунія — Україна — 0:5 (0:3, 0:0, 0:2; Бондарєв, Петранговський — 3, Бабинець); Голландія — Україна — 1:3 (0:0; 1:1; 0:2; Макі-Квіст, 24 (більш.) — Бабинець, 29; Бондарєв, 45; Толстушко, 56); Румунія-2 — Україна — 0:7 (0:2; 0:2; 0:3; Савченко, Петранговський — 2, Алексюк, Бойков, Романенко, Бондарєв).

Підсумкове становище: Україна — 9, Голландія, Румунія — 3, Румунія-2 — 0.

Склад збірної України в матчі з командою Голландії: Захарченко; Петрухно — Толстушко, Алексюк — Рябенко, Акимов — Романенко, Кротов — Андрейків; Захаров — Карпенко — Бабинець, Савченко — Гніденко — Петранговський, Чернишенко — Бондарєв — Янішевський, Луговий — Костюк — Бойков.

На цьому турнірі жовто-сині светри національної збірної надягнули одразу 11 дебютантів, а середній вік команди становив 23,7 року.

* * *

«Єврохокейтур». 1-й етап. «Кубок Кар’яла» (Гельсінкі). Фінляндія — Росія — 2:1, Швеція — Чехія — 6:2; Росія — Швеція — 6:3, Чехія — Фінляндія — 1:2; Росія — Чехія — 3:4 Б, Фінляндія — Швеція — 2:3.

Підсумкове становище: Швеція, Фінляндія — 6, Росія — 4, Чехія — 2.

Теніс

Підсумковий турнір «WTA еліт трофі» (Чжухай, призовий фонд — 2,15 млн. дол., 12 учасниць). Група В. 2-й тур. Світоліна (Україна, 8) — Суарес-Наварро (Іспанія, 2) — 6:7, 6:1, 6:3.

Підсумкове становище: Світоліна — 2 перемоги/0 поразок, Суарес-Наварро — 1/1, Петкович (10) — 0/2.

Півфінал. Плішкова (Чехія, 3) — Світоліна — 6:3, 6:1. Фінал. В. Уїльямс (США, 1) — Плішкова — 7:5, 7:6.

Пари (6 пар). Група А. 2-й тур. Лянь Чен /Ван Яфань (Китай, 4 WC) — Людмила/Надія Кіченок (Україна, 5) — 6:7, 6:4, 10-6 (українки посіли друге місце в групі). Фінал. Чен/Яфань — Медіна-Гаррігес/Парра-Сантонха (Іспанія, 2) — 6:4, 6:3.

* * *

Турнір ITF у Нанті (50 тис. дол.). Другий раунд. Калініна (Україна) — Севастова (Латвія, 4) — 6:4, 6:2; Нолл (Швейцарія) — Бейгельзімер (Україна) — 7:5, 6:2. Чвертьфінал. Йоханссон (Франція) — Калініна — 6:1, 7:6.

Вільна боротьба

Жіноча збірна України завоювала срібло Кубка європейських націй, що відбувся в Москві. На груповому етапі змагань українські борчині перемогли команди Білорусі (5:3) і Туреччини (7:1), а у фіналі поступились росіянкам — 1:7. Свою сутичку виграла тільки Тетяна Лавренчук у ваговій категорії до 58 кг.

Плавання

На восьмому, заключному, етапі Кубка світу, що відбувся в Дубаї, українські плавці здобули дві медалі. Михайло Романчук фінішував другим на дистанції 1500 м вільним стилем (15:02.34), а Дарина Зевіна стала бронзовою призеркою на 200 м на спині (2:11.07).

Наші плавці брали участь у трьох етапах Кубка світу з восьми. У Москві двічі на п’єдестал піднімався Андрій Говоров («золото» на 50 м батерфляєм і «бронза» на 50 м кролем), друге місце посідала Дар’я Степанюк (50 м кролем), третє — Зевіна. «Коронна» 200-метрівка на спині принесла Зевіній «бронзу» і на етапі в Досі.

Важливо, що на відміну від минулих років, коли змагання КС проводилися на короткій воді, цього року престижна серія відбувається у 50-метровому басейні, і спортсмени мають більше шансів кваліфікуватись на Олімпіаду-2016.

Баскетбол

ФІБА опублікувала перелік заявок від країн, що претендують на проведення Євробаскету-2017: Фінляндія, Ізраїль, Польща, Румунія й Туреччина. Заявку України на участь у проведенні турніру відхилено.

* * *

Чоловіки. Чемпіонат України (ФБУ). «Інфіз» — «Запоріжжя» — 70:90, «БІПА-Одеса» — «Волиньбаскет» — 74:65, «Динамо» — «Кривбас» — 65:73, «Динамо» — «Запоріжжя» — 70:57, «Інфіз» — «Кривбас» — 60:81, «Черкаські мавпи» — «БІПА-Одеса» — 72:80, «Хімік» — «Волиньбаскет» — 93:52.

Лідери: «Хімік» — 6/0, «Кривбас» — 5/2, «Динамо» — 3/1, «Миколаїв» — 3/2.

* * *

Суперліга. «Хортиця» — «Харків» — 57:86, «Дніпро» — «Кременчук» — 91:61, «Галичина» — «Говерла» — 83:71, «Будівельник» — «Одеса» — 101:70.

* * *

НБА. «Фінікс» — «Детройт» — 92:100 (Лень «Ф» — 4 очки + 7 підбирань), «Оклахома-Сіті» — «Фінікс» — 124:103 (Лень — 8 + 5).

Футзал

Екстра-ліга. 9-й тур. «Локомотив» — «Приват» — 8:0, ЛТК-ІнБев-НПУ — «Продексім» — 2:1, «Кардинал-Рівне» — «Ураган» — 4:3, «Титан-Зоря» — «Спортлідер+» — 0:0.

Турнірне становище: «Локомотив» — 24 (8 матчів), «Енергія» — 18 (8), «Спортлідер», «Титан-Зоря», «Продексім» — 13 (8), ЛТК-ІнБев-НПУ — 10 (8), «Ураган» — 6 (8), «Приват» — 4 (8), «Кардинал» — 3 (8).

Волейбол

Чоловіки. Суперліга. 3-й тур. «Юракадемія» — «Локомотив» — 1:3 і 0:3; «Вінниця» — «Фаворит» — 3:2 і 2:3; «Барком-Кажани» — «Буревісник-ШВСМ» — 3:0 і 3:0, «Хімпром-СумДУ» — «Дніпро» — 0:3 і 1:3.

Турнірне становище: «Локомотив» — 18, «Кажани» — 15, «Юракадемія» — 12, «Дніпро», «Вінниця» — 7, «Хімпром» — 6, «Буревісник» — 4, «Фаворит» — 3.

Регбі

Чемпіонат України. Фінальна серія (перший матч). «Кредо-1963» (Одеса) — «Олімп» (Харків) — 15:17.

Спортивна гімнастика

Українці Олег Верняєв та Ангеліна Кисла стали переможцями командного турніру зі спортивної гімнастики «Кубок Швейцарії». До загального заліку змагань у Цюріху йшли результати двох гімнастів від країни.

Сучасне п’ятиборство

Чемпіон світу-2015 Павло Тимощенко визнаний «спортсменом року» на конгресі Міжнародного союзу сучасного п’ятиборства, що відбувся на Тайвані.