В американській столиці — Вашингтоні — відтепер стоїть чотиритонний пам’ятний барельєф, що зображує поле пшеничних колосків, котрі поступово розмиваються і втрачають чіткість. Напис під барельєфом: «У пам’ять про мільйони невинних жертв штучного голоду в Україні, спланованого і вчиненого сталінським тоталітарним режимом». Офіційно відкрили його минулими вихідними.
Ідея та втілення меморіалу належить відомій архітекторці та американці українського походження Ларисi Курилас. На думку архітекторки, саме образ пшеничного поля має бути зрозумілим та близьким і для американців, і для українців. Курилас зазначила, що для меморіалу везла пшеницю з-за кордону, аж із Канади, а потім робила цифрові фото колосків, аби згодом створити для меморіалу реалістичне пшеничне поле з бронзи.
Задум створити меморіальний пам’ятник виник більше десяти років тому. Кошти на будівництво пам’ятника жертвам Голодомору в Україні 1932-1933 років — 2,5 млн. доларів — виділив благодійний фонд Firtash Foundation з ініціативи засновника — бізнесмена Дмитра Фірташа. Співпраця Дмитра Фірташа та місцевої української громади у США дозволили реалізувати комплексний проект iз виділення земельної ділянки, отримання дозвільної документації, включаючи дозвіл iз боку Конгресу США, а також розробку і виливок скульптурної групи.
Відкрили у Вашингтоні меморіал жертвам Голодомору-Геноциду 1932-1933 років в Україні разом із Мариною Порошенко, дружиною Президента. «Ми не просто відкриваємо Меморіал жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні, ми поминаємо кожну душу, кожну жертву і кожного мученика», — сказала перша леді України. «Цей пам’ятник — воскресіння нашої національної пам’яті. І мені б дуже хотілося, щоб цей постамент був застереженням злочинів проти людства і людяності в усьому світі», — додала вона.