Під знаком солідарності з полоненими громадянами України, які перебувають за російськими ґратами, пройшли минулі вихідні в українській столиці. Попри сильний дощ, у неділю на Софійській площі зібралося кілька десятків людей поздоровити кримчанина Геннадія Афанасьєва з днем народження. Хлопцеві, який уже понад рік перебуває в Росії, виповнилося 25 років. Учасники акції принесли з собою плакати зі словами підтримки та святковий торт. На екрані, встановленому на площі, демонстрували зроблені Геннадієм фотографії і відео, на якому він виконує вірші українською мовою. «Такі акції дуже важливі, адже в нинішній ситуації це єдине, чим ми можемо допомогти. Хлопець став пішаком у брехливих та жалюгідних іграх російської пропагандистської терористичної машини. Це повторює сталінський терор проти людяності та громадських свобод, який зараз набрав ще більших обертів», — ділиться своїми враженнями з «УМ» активістка Марина.
Наразі Геннадій перебуває у виправній колонії поблизу міста Сиктивкар, що в Республіці Комi. Нещодавно в камері українця нібито знайшли лезо. Засуджений у розмові з правозахисниками заявив, що лезо йому підкинули. Утім після інциденту Афанасьєва перевели в колонію на суворі умови утримання. Хлопець відбуває термін в одиночній камері, в якій може бути дуже обмежений список предметів побуту, прогулянки також відбуваються у закритому приміщенні. Кількість побачень, на які він мав право протягом року, скоротилася з шести до чотирьох. Також українець не має права витрачати гроші зі своїх особистих рахунків. На купівлю продуктів харчування та предметів першої необхідності він може витрачати тільки те, що заробив у колонії, або отримане як пенсію чи соціальнi допомоги. «Зараз я перебуваю в бараці суворого режиму утримання та умов. Побачення і передачі урізали, так уже буде до кінця терміну. Все це дрібниці, вони переборні, насправді я готовий провести так хоч усе життя за свободу Саші Кольченка і Олега Сенцова», — пише Геннадій в одному зі своїх листів на свободу.
ДО РЕЧІ
У суботу Київ відвідали адвокати фігурантів «Чеченської справи» Докка Іцлаєв, Ілля Новіков та Марина Дубровіна. За словами захисту, незважаючи на стриманий оптимізм, ситуація зараз досить складна. Саме тому вони збирають матеріали для позову в Європейський суд з прав людини — на той випадок, якщо суд у Грозному, який проходитиме за участю присяжних, усе-таки винесе обвинувальний вирок. «Наше основне завдання — спробувати зібрати докази того, що ні Микола Карпюк, ні Станіслав Клих не вчинили злочинів, які їм інкримінують. Тому ми хотіли б донести до української громадськості і особливо до української влади, що стороні захисту дуже необхідна їхня допомога, без якої ми мало що зможемо зробити в Грозному. В української влади є можливість спростувати звинувачення, які пред’явлені нашим підзахисним, відповідна процедура передбачена. Запит був направлений у червні 2015 року, але досі відповіді на цей запит не було», — каже Докка Іцлаєв.