Берлін готовий відмінити санкції проти Росії?
Під час зустрічі віце-канцлера Німеччини Зігмара Габріеля з Володимиром Путіним у Москві Берлін дав чіткий сигнал, що хоче значно пом’якшити чи повністю відмінити санкції проти Росії, пише американський аналітичний центр «Стретфор». Перед цим візитом міністерство економіки ФРН, главою якого є Габріель, оприлюднило заяву, з якої випливає, що експорт німецьких товарів до Росії зменшився у першій половині цього року на понад 31% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зважаючи на те, що економічне зростання в Європі все ще дуже слабке, а динаміка розвитку Китаю понижується, Берлін, імовірно, намагається диверсифікувати свої експортні ринки, але санкції ЄС ускладнюють таке завдання. Берлін намагається передусім зміцнити енергетичну співпрацю з Росією, вважає «Стретфор», тому Габріель мав довгі перемовини в Москві з главою «Газпрому» Олексієм Міллером. Про намагання Кремля пробити мур західних санкцій свідчить і зустріч Путіна на минулому тижні в Москві з екс-президентом Франції Ніколя Саркозі.
У Румунії заарештували власників нічного клубу, де сталася пожежа
Троє власників нічного клубу в Бухаресті, в якому сталася пожежа, були заарештовані в понеділок, 2 листопада, за підозрою в ненавмисному вбивстві, повідомляє агенція «Франс Пресс». Троє чоловіків у віці від 28 до 36 років були допитані та взяті під варту у зв’язку з пожежею, яка сталася ввечері в п’ятницю, 30 жовтня, в клубі румунської столиці. Затриманим у разі доведення провини загрожує до 10 років ув’язнення. За словами свідків трагедії, пожежу в нічному клубі викликав феєрверк. Вогонь спричинив паніку та тисняву, оскільки у клубі був відчинений лише один iз двох виходів. Тим часом кількість жертв трагедії зросла до 31 особи.
Безробіття в ЄС
За даними Європейського статистичного управління «Євростат», у вересні цього року середній рівень безробіття в ЄС та країнах єврозони становив 9,3 відсотка. Це найнижчий показник по ЄС з вересня 2009 року, а в країнах єврозони — з грудня 2012 року. Найменші рівні безробіття в Німеччині — 4,5%. Чеській Республіці — 4,8%, Австрії — 5,7%, Угорщині — 6,5%, Франції — 10,7% та Словаччині — 11%. Найважче знайти роботу в Греції — 25% та Іспанії — 21,6%.