У райцентрі Сватове, який постраждав від вибухів складу з боєприпасами, військові сапери не припиняють роботи з ліквідації наслідків пожежі. Як повідомляє прес-центр АТО, наразі очищено прилеглу територію та зовнішній периметр складу Міноборони. На прохання місцевих жителів місця для знищення виявлених боєприпасів перенесено з кар’єрів подалі від населеного пункту.
На жаль, кількість жертв пожежі на військових складах у Сватовому збільшилася до чотирьох чоловік, адже позавчора під завалами знайшли тіла ще двох загиблих військових. «Загиблі — сапери інженерно-саперного відділення з Волинської та Черкаської областей, які значилися як зниклі безвісти», — повідомив заступник голови Луганської облдержадміністрації Юрій Клименко.
Водночас невідомі розповсюджують у Сватовому свідому дезінформацію, щоб посіяти ще більшу паніку серед людей. «Покидьки розповсюджують інформацію серед місцевих мешканців про те, що очікується «потужний вибух», закликаючи людей покидати місто, — обурюється «губернатор» Луганщини Георгій Тука. — Прошу СБУ виявити таких мерзотників і прилюдно покарати їх! Ніяких мін із детонаторами на складі не було. Все зберігалося так, як належить».
А тим часом бойовики «ДНР» не припиняють провокуючі обстріли позицій ЗСУ на донецькому напрямку, переважно в районі Авдіївки та Опитного. Прицільний вогонь відкривають і ворожі снайпери, але в останні дні обійшлося без жертв серед захисників України. Щоправда, на мінах підриваються та гинуть місцеві мешканці. Так, днями поблизу села Березове загинула жінка, яка підірвалася на розтяжці в полі. За даними штабу АТО, з початку року внаслідок підриву на розтяжках, мінах та інших вибухових пристроях на Донеччині загинуло 23 мирні мешканцi (в тому числі 4 дітей), поранено 67 осіб.
ДО РЕЧІ
Верховна Рада ухвалила закон щодо виплати одноразової грошової допомоги безпосереднім учасникам АТО з числа добровольців та волонтерів, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи в районах антитерористичної операції у період її проведення. Також на допомогу мають право члени сімей зазначених вище осіб.
Народні депутати також ухвалили закон (234 голоси — «за»), яким посилюється відповідальність за порушення встановлених законом гарантій працівникам, призваним на військову службу. Відтак роботодавців, які не дотримуються встановлених законом гарантій та пільг працівникам, призваним на військову службу, штрафуватимуть у десятиразовому розмірі мінімальної зарплати. Законом також доповнено ст. 41 Кодексу про адмінправопорушення новою частиною, згідно з якою порушення вищезазначених пільг та гарантій тягне за собою накладення на посадових осіб підприємств, установ і організацій — суб’єктів підприємницької діяльності штрафу в розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.