Махінації в МОЗі
Співробітники служби безпеки України спільно з прокуратурою та міліцією викрили корупційний механізм, створений посадовцями держпідприємства «Державний експертний центр МОЗ України», повідомили у прес-центрі СБУ. «Чиновники систематично закуповували для потреб підприємства товари, роботи та послуги за завищеними цінами. Зокрема, представники керівництва держпідприємства під час будівництва офісного приміщення безпідставно перерахували підрядникам 3,2 мільйона гривень, не передбачених кошторисною документацією», — йдеться в повідомленні. Правоохоронці встановили також, що в 2013 році ці ж посадовці експертного центру орендували у приватного підприємства 5,5 тисячi кв. м нежитлових приміщень. Через суттєве завищення вартості оренди держпідприємству було завдано збитків на більш як 4,6 мільйона гривень. Відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.
Прикордонники планують створити аналог нової поліції
У прикордонній службі планують реалізувати пілотний проект зі створення нових підрозділів з охорони кордону, який стане аналогічним проекту нової поліції, повідомив перший заступник голови Держприкордонслужби України, генерал-лейтенант Василь Серватюк. «Зовсім недавно ми представили пілотний проект прикордонної служби. З першого листопада в «Жулянах» ви побачите наших перших військовослужбовців. Напевно, це аналог нової поліції. Вони починають виконувати завдання з охорони кордону. Ми встановили для них мінімальну заробітну плату в розмірі вісім тисяч гривень. Це поки експеримент, але ми сподіваємося, що він буде вдалим і пошириться на наші інші підрозділи», — повідомив Василь Серватюк.
Україна проти терористів
Україна підписала Додатковий протокол до Конвенції Ради Європи щодо запобігання тероризму. Цей документ спрямований на вирішення проблеми так званих іноземних терористів, повідомила представник прес-служби Ради Європи Естель Штайнер. Раніше протокол підписали представники Європейського Союзу та сімнадцяти держав. Зокрема, Бельгії, Боснії і Герцеговини, Естонії, Франції, Німеччини, Ісландії, Італії, Латвії, Люксембургу, Норвегії, Польщі, Словенії, Іспанії, Швеції, Швейцарії, Туреччини і Великобританії. Протокол передбачає кримінальну відповідальність, зокрема для осіб, які усвідомлено беруть участь у терористичному угрупованні, проходять підготовку з метою скоєння терактів, здійснюють поїздки за кордон з метою вчинення тероризму та беруть участь у фінансуваннi чи організації такої подорожі. «Вперше в міжнародному праві ми отримали інструмент, який криміналізує приготування до скоєння терористичних актів. Додатковий протокол до Конвенції про боротьбу з тероризмом визначає, як ми можемо спільно протистояти іноземним терористам, дотримуючись верховенства права та прав людини. Це життєво важливо», — заявив Генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд і закликав усі уряди без затримок підписати і ратифікувати документ.
У Криму заочно арештували Чубарова
Райсуд Сімферополя заднім числом – від 6 жовтня — виніс постанову про арешт лідера Меджлісу кримськотатарського народу та народного депутата України Рефата Чубарова на 2 місяці, повідомив сам Чубаров на своїй сторінці в «Фейсбуці». Чубарова хочуть судити за статтею «про публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації». Вона передбачає тюремне ув’язнення на термін до п’яти років. Згідно з постановою, термін утримання під вартою почне обчислюватися в разі екстрадиції Чубарова в Росію або затримання його там. Чубаров закликав українських правоохоронців у відповідь відкрити провадження щодо конкретних осіб, які причетні до такого рішення.