Римські пам’ятки самі зароблять на себе
Гроші, які туристи традиційно кидають до римських фонтанів, йтимуть на відновлення історично-архітектурних пам’яток міста, вирішила мерія столиці Італії. Біля 14 фонтанів у центрі Риму невдовзі з’являться таблички з написом: «Вкинувши монети до римського фонтана, ти не лише гарантуєш собі повернення до «вічного міста», а й також фінансуєш відновлення цієї пам’ятки». Йдеться, до речі, про немалі кошти. Лише до славетного римського фонтана Ді Треві туристи щороку вкидають кільканадцять тонн монет загальною вартістю понад мільйон євро. Досі ці гроші збирало римське відділення благодійної організації «Карітас», але через рік кошти потечуть до спеціального міського фонду догляду за пам’ятками. З інших фонтанів гроші вже надходять до цього фонду.
Центр Осло без машин
Норвезьке Осло стане першою столицею світу, яка звільнить свій центр від машин, повідомляє «Рейтер». Заборона в’їзду до центральних районів міста набере чинності з 2019 року. Зараз в Осло зареєстровано приблизно 350 тис. автомобілів. Мерія міста вже розробила план заміни цього транспорту велосипедами. Місяць тому в Парижі заборонили автомобільний рух біля найбільших туристичних принад міста — Ейфелевої вежі, собору Нотр-Дам тощо. До досвіду цих міст уважно приглядається Лондон, мешканці якого витрачають 106 днів свого життя на стояння у вуличних корках.
Білорусь під російським чоботом
Росія і Білорусь вироблять впродовж найближчих двох років збройний механізм з метою захисту союзної держави, яка буде створена на базі цих двох країн, таку заяву міністра оборони Росії Сергія Шойгу цитує агенція «РІА-Новості». Шойгу додав, що відповідний план вже затверджено. Міністр оборони Білорусі Андрій Равков додав, що з початку року міноборони двох країн вже провели понад 80 спільних заходів.